UŚKS pływająco uczcił Święto Niepodległości

Pływanie 18 listopada 2016 Komentarzy

Do Mławy zjechali się najlepsi zawodniczki i zawodnicy z 40 klubów z całej Polski, aby  uczcić obchody Święta Niepodległości, walcząc o Puchar Burmistrza Miasta Mława. W tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć zawodników z UŚKS Ostrołęka. Zdobyli oni statuetkę i pięć medali: złoty, trzy srebrne i brązowy oraz miejsca finałowe, za które otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Julia Bożomańska zdobyła złoty medal, pokonując wszystkie rywalki w finale na 50 m stylem grzbietowym z bardzo dobrym czasem 0:36,45 a w finale na 50 m stylem motylkowym zajęła 5. miejsce. Rok starszy Rafał Majkowski w finale na 50 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym 0:28,48 zajął miejsce 6.

Za przykładem Julii poszły nasze młodsze pływaczki. 11-letnia Oliwia Kułakowski w finale na 50 m stylem grzbietowym zdobyła srebrny medal z wynikiem 0:38,57, w finale 50 m stylem motylkowym Oliwia wywalczyła medal brązowy z czasem 0:37,67, a w finale na 50 m stylem dowolnym zajęła miejsce 4. z czasem 0:34,35.

- Największą niespodziankę sprawiła Ala Bożomańska, która w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę 9-letnią otrzymała statuetkę za trzecie miejsce i zdobyła dwa srebrne medale: na 50 m stylem grzbietowym z czasem 0:45,53 i na 50 m stylem dowolnym z czasem 0:39,36. W tym samym roczniku nowy rekord życiowy w stylu klasycznym ustanowiła Zuzia Zawistowska - tak twierdzi trener Włodzimierz Janczewski.

Zawody pływackie w Mławie odbyły się w dniach 12-13 listopada.