Victoria Ostrołęka w czołówce klasyfikacji za 2016 rok

Inne 02 stycznia 2017 1 Komentarz

Polski Związek Bokserski opublikował klasyfikacje drużynowe i indywidualne za 2016 rok. W rankingach nie mogło zabraknąć Victorii Ostrołęka, bowiem dla klubu z naszego miasta miniony rok był niezwykle udany i obfity w medalowe zdobycze. Zobacz na których miejscach znaleźli się reprezentanci Victorii.

Rodzeństwo Jakub i Oliwia Waszkiewicz z byłym prezesem i trenerem Victorii Bogusławem Mierzejewskim

W klasyfikacji drużynowej Victoria uplasowała się na 69. miejscu w kraju z dorobkiem 56 punktów (8 za pierwsze półrocze, 48 za drugie półrocze). Zdecydowanie zwyciężył BKS Skorpion Szczecin - 1791 pkt, przed MKSW Pomorzanin Toruń - 465 pkt i BKS Hetman Białystok - 458 pkt. W klasyfikacji medalowej za 2016 rok Victoria zajęła 21. miejsce z trzema medalami Mistrzostw Polski na koncie - złotymi Jakuba i Oliwii Waszkiewiczów oraz brązowym Damiana Krukowskiego. Indywidualnie również było dobrze.

Damian Krukowski za brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów otrzymał 10 punktów do rankingu juniorów i zajął trzecie miejsce w kategorii 81 kg. Wyprzedzili go jedynie Filip Foryś ze Skorpiona Szczecin i Michał Soczyński z Paco Lublin. Wśród kadetów na trzecim miejscu w kategorii 57 kg znalazł się Jakub Waszkiewicz - złoty medalista MP został wyprzedzony przez Konrada Gawrona z UKS Ruda Śląska i Kacpra Niewiadomskiego z KS Raszyn. Z kolei wśród kadetek absolutnie najlepszą zawodniczką kategorii 80 kg w Polsce została Oliwia Waszkiewicz, nie tylko mistrzyni Polski, ale też piąta zawodniczka w Europie.

Pozostaje tylko życzyć, by rozpoczynający się 2017 rok przyniósł co najmniej takie same wyniki dla boksu w Ostrołęce.