VII Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin!

Sporty walki 04 grudnia 2010 Komentarzy

W sobotę 27 listopada 2010r w Legnicy Odbyły się VII Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin.

W sobotni poranek do minibusa wynajętego przez Ostołęcki Klub Karate wsiadło dziesięcioro zawodników zdeterminowanych do podjęcia walki o najwyższe stopnie podium. Spośród 220 zawodików z 53 klubów całej Polski, pięciorgu podopiecznych Senseia Wiesława Orzoła(IV Dan), udało się umiejscowić swoje występy w kategorii udanych.

Mateusz Parzych, stanął na najwyższym stopniu podium obok Kamila Jasińskiego(II) i Michała Zyska(III), w kategorii kumite Junior młodszy do 70 kg.
Równie dobrze poradzili sobie Łukasz Bieńkowski, (który w kategorii kumite do 75 kg, ukończył zawody na trzecim miejscu, oraz Dawid Mierzejewski który poszedł w ślady starszego kolegi stając na najniższym stopniu podium w kategorii  kumite młodzik do 70kg.
W kategorii kata, III miejsce zdobył Mateusz Parzych, który decyzją sędziów został okrzyknięty najlepszym technikiem zawodów
Opiekunem naszej kadry był sensei Artur Orzoł (III dan), a sędzią głównym, shihan Andrzej Drewniak.