Visma Ski Classic 2018: Spychalski i Zarzycki pobiegli w Finlandii (zdjęcia)

Inne 17 kwietnia 2018 1 Komentarz

W minioną sobotę w Finlandii, za kołem polarnym, odbył się ostatni maraton narciarski edycji Visma Ski Classic 2018. Oprócz Justyny Kowalczyk, w biegu stylem klasycznym na dystansie 70 km wzięło w nim udział jeszcze czworo Polaków, w tym ostrołęczanin Wojciech Zarzycki i Waldemar Spychalski z Przystani w pow. ostrołęckim.

Obaj wymienieni reprezentowali klub KS Spych Przystań. Waldemar Spychalski uplasował się na 342. miejscu, kończąc bieg z wynikiem 05:09.01, Wojciech Zarzycki był 550. z czasem 06:44.56.

Wśród panów zwyciężył Norweg Andreas Nygaard. Dużym zaskoczeniem była dopiero 5. pozycja reprezentanta gospodarzy, mistrza olimpijskiego z Pjongczangu Ivo Niskannena. Wśród pań wygrała Norweżka Astrid Oyre Slind, na 4. miejscu do mety dobiegła Justyna Kowalczyk.