Volley nie sprostał liderowi III ligi

Siatkówka 07 marca 2017 0 Komentarzy

Siatkarzom Volleya Ostrołęka nie udał się rewanż za trzecioligowy bój w Garwolinie, gdzie miejscowy SPS 4CV zwyciężył 3:1. Choć ostrołęczanie starali się o lepszy wynik, to przed własną publicznością osiągnęli dokładnie taki sam rezultat. Pojedynek dwóch SPS-ów zwyciężył zespół gości.

W pierwszym i drugim secie wyrównany pojedynek oglądaliśmy do połowy tych odsłon. Później garwolinianie zyskiwali zdecydowaną inicjatywę i wykorzystywali niemal każdy błąd gospodarzy, co przekładało się na budowanie przewagi punktowej. Nic więc dziwnego, że po dwóch setach mieliśmy 2:0 dla Garwolina, partie te kończyły się wynikami do 19 i 18. Przełom nadszedł w secie numer trzy - gracze Volleya nie zamierzali kończyć meczu po trzech setach i w odsłonie numer trzy zagrali dużo lepiej. Konsekwentna gra przez niemal cały set spowodowała, że ostrołęczanie złapali kontakt z przeciwnikiem po wygranej 25:23.

Czwarta odsłona musiała być przez Volley rozegrana w ten sposób, by postawić wszystko na jedną kartę. Stawką były bowiem ligowe punkty, których ostrołęczanie tak bardzo potrzebują. Niestety, tym razem się nie udało. SPS 4CV zagrał kolejny raz dobrą końcówkę i dzięki temu zwyciężył do 19, a w całym meczu 3:1.

Volley rozegrał już siedemnaście ligowych spotkań w tym sezonie - bilans to siedem zwycięstw i dziesięć porażek. Kolejny mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę 11 marca o godz. 18.00 w hali przy ul. Partyzantów w Ostrołęce - tym razem Volley podejmie Olimp Skaryszew.