Volley zwyciężył w Grodzisku Mazowieckim

Siatkówka 20 grudnia 2016 Komentarzy

Drugie z rzędu zwycięstwo w III lidze odnotowali siatkarze Volleya Ostrołęka. W ubiegły weekend wygrali oni w Grodzisku Mazowieckim 3:2, pokazując, że forma zwyżkuje. Wyższa jest także pozycja w tabeli jaką zajmuje ostrołęcki klub.

Najbardziej zastanawiające na poziomie III ligi jest zjawisko "wahania się" formy drużyn. Na porządku dziennym są spotkania, w których jedna drużyna najpierw zdecydowanie wygrywa, by w kolejnym secie totalnie oddać pole gry. Taki przypadek mieliśmy też w Grodzisku Mazowieckim, co pokazują wyniki setów.

Pierwszy set w wykonaniu Volleya był typowo rozgrzewkowy, co gospodarze wykorzystali wygrywając 25:14. W kolejnym dużo lepsi byli już jednak ostrołęczanie i doprowadzili do wyrównania w meczu. Trzeci set - zdecydowanie dla Sparty, czwarty - przekonująca wygrana Volleya. Dopiero tie-break rozstrzygnął losy tego meczu, w nim lepsi o pięć punktów okazali się gracze Volleya i to oni mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Cztery zwycięstwa, cztery porażki, bilans setów 16:17 i 10 punktów - to dotychczasowy bilans Volleya, pozwalający mu na zajmowanie siódmego miejsca w tabeli. W tym roku Volley zagra jeszcze dwukrotnie - 23 grudnia na wyjeździe z Wichrem Kobyłka oraz 30 grudnia przed własną publicznością z Zamkiem Ciechanów.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – SPS Volley Ostrołęka 2:3 (25:14, 19:25, 25:16, 15:25, 10:15)

Skład Volleya: Michał Skiba (l), Łukasz Cichowski, Mateusz Osiecki, Bartosz Małkowski, Daniel Mierzejewski, Mariusz Łuba, Łukasz Kadłubowski, Marcin Boros, Michał Zalewski, Damian Kwiatkowski, Paweł Pędzich.