W Łysych pobiegli przez 24 godziny. Szynal i Bereznowska mistrzami [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 28 września 2015 Komentarzy

Paweł Szynal z LKS Olimp Błonie został mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym. Krajowy czempionat rozegrany został w ubiegły weekend w Łysych. Zwycięzca w czasie doby pokonał dystans 246 kilometrów i 887 metrów. Dobre wyniki osiągnęli również reprezentanci gospodarzy.

Na 12. miejscu uplasował się zawodnik AG Bez Limitu Ostrołęka i Okolice - Bartosz Pliszka, osiągnął on dystans 201 km 163 m. Z kolei dziewiętnastą lokatę zajął radny powiatowy Waldemar Pędzich - były mistrz Polski w biegu 24-godzinnym tym razem uzyskał 93 okrążenia, czyli 186 km 746 m.

Wróćmy jednak do najlepszych zawodników tegorocznych Mistrzostw Polski. Wicemistrzem kraju został Roman Elwart z LKS Puck, do zwycięzcy stracił on 12,5 kilometra. Najniższy stopień podium przypadł Przemysławowi Basie z Pogoni Ruda Śląska - przebiegł on 230 km 324 m.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Patrycja Bereznowska z AZS AWF Katowice, która uzyskała rewelacyjny wynik 238 km 197 m, poprawiając swój ubiegłoroczny rezultat o ponad 20 kilometrów! Zwyciężczyni wyprzedziła drugą Milenę Grabską-Grzegorczyk (Azymut Pabianice) - 209 km 711 m. Na trzecim stopniu podium stanęła Agata Matejczuk KS Alaska Łódź - jej wynik to 189 km 646 m.

Organizatorami Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Powiat Ostrołęcki, Gmina Łyse oraz sponsor główny ZPM „JBB” w Łysych. Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów (fot. UG Łyse). Więcej zdjęć tutaj.