W okręgówce wszystko jasne: Tęcza Łyse z awansem do IV ligi!

Piłka nożna 05 czerwca 2016 Komentarzy

Piłkarze Tęczy Łyse zapewnili sobie awans do IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Dariusza Narolewskiego zremisowali na wyjeździe z Borutą Kuczbork 1:1 w meczu 28. kolejki. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Korony Ostrołęka z Tęczą Ojrzeń, z kolei KS CK Troszyn przegrał na wyjeździe z Wkrą Sochocin.

Tęcza Łyse w starciu z Borutą Kuczbork potrzebowała jednego punktu, by wywalczyć upragniony awans do IV ligi. Plany próbował popsuć Dariusz Borzym, który w 22. minucie dał prowadzenie gospodarzom. Przyjezdni dopięli jednak swego w drugiej połowie. W 67. minucie do błędu zmuszony został Krzysztof Deka i to właśnie ten zawodnik wpakował piłkę do własnej bramki, doprowadzając do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się już do końca i po zakończeniu spotkania można było otwierać szampany. Tęcza Łyse wywalczyła awans do IV ligi i jest bezsprzecznie najlepszą drużyną w naszym regionie. Gratulacje należą się piłkarzom, działaczom oraz trenerowi Dariuszowi Narolewskiemu.

Boruta Kuczbork - Tęcza Łyse 1:1 (1:0)
Borzym 22 - Deka (sam) 67

TĘCZA: Jędraszczak - Zygmunt, Lipowski, Domian, K. Kamionowski, P. Kamionowski (46' Pi. Magdaleński), M. Kaliszewski, H. Kaliszewski (67' Cendrowski), Wargulewski (46' Pa. Magdaleński), Śnietka (46' Korytkowski), Cichy.

Przeciwko Tęczy Ojrzeń na własnym stadionie zagrali piłkarze Korony Ostrołęka. Pierwsza połowa nie przyniosła kibicom radości z bramek ostrołęckiego zespołu, do siatki nie trafili także goście. Rywale przełamali jednak impas w 56. minucie, kiedy to Sebastiana Szczechowiaka pokonał Marcin Tokarski. Niebiesko-żółci w końcówce meczu pokazali jednak charakter, grając do ostatniej sekundy. W doliczonym czasie gry gola na wagę jednego punktu zdobył Paweł Dzbeński i na stadionie przy Partyzantów faktem stał się podział punktów.

Korona Ostrołęka - Tęcza Ojrzeń 1:1 (0:0)
Dzbeński 90+2 - Tokarski 56

KORONA: Szczechowiak - Gawrych, Jastrzębski, Skarżyński, Zięba, Górski, Jóźwiak (61' Kowalczyk), Staszczuk, Nosek, Dzbeński, Kubat.

Po derbowym zwycięstwie nad Koroną Ostrołęka piłkarze KS CK Troszyn pojechali na wyjazd do Sochocina w dobrych nastrojach. Trener Łukasz Bałazy od początku meczu wystawił do gry m.in. Sebastiana Parzycha, który w meczu z ostrołęckim zespołem okazał się pożytecznym jokerem, zabrakło z kolei Piotra Bałasa i Piotra Gutowskiego. Jednak już w 5. minucie meczu Wkra objęła prowadzenie po golu Damiana Makowskiego. Goście próbowali odrabiać straty, lecz zabrakło szczęścia w wykańczaniu akcji. Wkra wygrała 1:0 i zdobyła cenne trzy punkty, KS CK zdobyczy będzie szukał jeszcze w dwóch ostatnich kolejkach sezonu.

Wkra Sochocin - KS CK Troszyn 1:0 (1:0)
Makowski 5

KS CK: Florczykowski - Dzwonkowski, Grabowski, Grochocki, Laskowski (10' Piekarski), Kopeć, Chromik, Parzych (60' Abramczyk), Sakowski, Rudziński, Bałazy.