Ważne trzy punkty Pekpolu w Spale!

Siatkówka 07 marca 2015 Komentarzy

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka odnieśli ważne zwycięstwo w rozgrywkach Krispol I ligi. W meczu 24. kolejki rundy zasadniczej biało-czerwoni pokonali na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:1. Tym samym podopieczni Andrzeja Dudźca przybliżyli się do udziału w fazie play-off!

Już pierwszy set pokazał, że ostrołęczanie są mocno zdeterminowani do tego, by wygrać to spotkanie za trzy punkty. Biało-czerwoni wyszli na wysokie prowadzenie 11:4, dodatkowo cały czas zwiększali swoją przewagę. Młodzi gracze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale byli w pierwszym secie kompletnie bezradni i zdołali ugrać w nim tylko piętnaście punktów. Przez większość czasu w drugim secie ostrołęccy gracze również prowadzili - było tak do stanu 22:20. Niestety, w końcówce podopieczni Andrzeja Dudźca pozwolili gospodarzom wyrównać do stanu 24:24, po czym SMS zdobył dwa punkty z rzędu i doprowadził do remisu 1:1 w całym meczu.

Dwa kolejne sety należały już jednak do Pekpolu. Nie było jednak łatwo, gdyż w trzecim secie to Spała prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Podopieczni trenera Dudźca osiągnęli status quo przy stanie 13:13, po drugiej przerwie technicznej w końcu wyszli na prowadzenie. Pekpol nie oddał przewagi już do końca, wygrywając 25:22 i przybliżając się do wygranej za trzy punkty. Zwycięstwo stało się faktem po secie numer cztery, który od początku kontrolowany był przez siatkarzy znad Narwi. Ostatecznie Pekpol zwyciężył 25:20 i w całym meczu 3:1.

Wygrana z pewnością przybliża Pekpol do udziału w fazie play-off o mistrzostwo Krispol I ligi! Pekpol przed meczem ze Spałą zajmował ósme miejsce, ostatnie premiowane awansem do mistrzowskiej fazy. Biało-czerwoni na pewno zachowają swoje miejsce po tym spotkaniu. Przed ostrołęckimi siatkarzami jeszcze dwa mecze rundy zasadniczej - z Avią Świdnik i Caro Rzeczyca. Obie te drużyny łącznie zdobyły piętnaście punktów, czyli aż... o dwadzieścia trzy mniej niż Pekpol. Inne rozwiązanie niż komplet punktów i awans do play-off będzie więc ogromną sensacją.

SMS PZPS Spała - Pekpol Ostrołęka 1:3 (15:25, 26:24, 22:25, 20:25)