Wielki sukces siatkarek z "szóstki". Zdobyły srebro! [ZDJĘCIA]

Siatkówka 29 maja 2015 Komentarzy

Jeden z największych sukcesów sportowych w historii szkoły odniosły siatkarki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego. Podopieczne Dariusza Piersy zajęły drugie miejsce w XVII Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Radomiu, uzyskując tym samym tytuł wicemistrzyń Mazowsza.

Zawodniczki z "szóstki" w fazie grupowej pewnie wygrały trzy spotkania, pokonując SP Gończyce, SP Mysiadło (wyniki po 2:0) oraz PSP 34 Radom 2:1. W półfinale zawodniczki z naszego miasta spotkały się z SP Międzyborów i wygrały 2:1 po pasjonujących dwóch setach i bardzo wysokim zwycięstwie w tie-breaku - 15:5. W finale rywalkami siatkarek SP6 były zawodniczki SP 222 Warszawa. Stołeczne siatkarki wygrały pierwszego seta 25:20, w drugim lepsze były jednak ostrołęczanki wynikiem 25:22. Tie-break przebiegł po myśli warszawianek, które wygrały 15:8 i cały mecz 2:1.

- Dziewczęta po raz kolejny zagrały kapitalnie, po mistrzostwie miasta Ostrołęki i wygranej w zawodach międzypowiatowych - mówi trener Dariusz Piersa - Serdecznie dziękujemy prezydentowi Januszowi Kotowskiemu, dyrektor szkoły Dorocie Kupis oraz Radzie Rodziców SP6 za pomoc w wyjeździe na zawody do Radomia - dodał.

Srebrne medale zdobył zespół w składzie: Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Julia Żebrowska, Maria Murawska, Alicja Lendzioszek, Klaudia Niedźwiecka, Lena Jaworowska, Natalia Gawrych, Amelia Kobus, Natalia Załęska.