WOPR-OS z medalami Grand Prix Polski

Inne 27 kwietnia 2016 Komentarzy

Z siedmioma medalami oraz wieloma rekordami życiowymi wrócili zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka z drugiej rundy Grand Prix Polski, która odbyła się 23 kwietnia w Rybniku. - Jestem bardzo zadowolony z postępów moich zawodników - mówi trener Dariusz Małkowski.

W skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Małkowskiego weszli Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski i Piotr Perkowski. W najmocniej obsadzonej kategorii junior (16-18 lat) Hubert Nakielski zdobył dwa brązowe medale na 200 m z przeszkodami z czasem 2,06,83 s – nowy rekord życiowy oraz na 50 m holowanie manekina z czasem 32,63 s – nowy rekord życiowy, w tej konkurencji do srebrnego medalu zabrakło zaledwie 0,07 sekundy.

W kategorii junior młodszy (14-15 lat) wystartowali Karolina Kaczyńska i Mateusz Adamowski. Pierwsza z wymienionych, rywalizując z zawodniczkami starszymi nie zdobyła medalu, ale wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe. Natomiast Mateusz Adamowski dwukrotnie plasował się na trzecim miejscu - 100 m w płetwach z czasem 1,11,87 oraz 100 m ratownik z czasem 1,15,31 s. Ponadto, Adamowski zajął piąte miejsce na 50 m holowanie manekina z czasem 42,93 s i szóste miejsce na 100 m kombinowane z czasem 1,11,87 s. W klasyfikacji generalnej zawodów w kategorii junior młodszy Mateusz Adamowski uplasował się na trzecim miejscu.

W kategorii młodzik (12-13 lat) wystartowali : Kacper Mierzejewski i Piotr Perkowski. Kacper Mierzejewski zdobył trzy medale - złoty na 50 m holowanie manekina z czasem 43,94 – nowy rekord życiowy, brązowy na 100 m w płetwach z czasem 1,17,96 – nowy rekord życiowy, brązowy na 100 m ratownik z czasem 1,22,32 s – nowy rekord  życiowy. W klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy Kacper uplasował się na trzecim miejscu. Piotr Perkowski to debiutant na zawodach, który w swoich startach zajmował piąte miejsce na 100 m ratownik i ósme na 100 m w płetwach.

- Wyniki osiągnięte przez naszych zawodników, mimo że należeli do tych młodszych w swoich kategoriach, pokazały że w rywalizacji z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami potrafią osiągać bardzo dobre wyniki i plasują się w ścisłej czołówce w Polsce. Jestem bardzo zadowolony z postępów swoich zawodników, a w szczególności cieszy mnie utrzymywanie od kilku miesięcy wysokiej formy Huberta Nakielskiego. - mówi Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka. - Mimo, że pod względem medalowym jest to dla niego gorszy start niż w pierwszej rundzie to jednak patrząc z perspektywy zbliżających się Mistrzostw Polski uważam, że przygotowania idą w dobrym kierunku i jeśli nie przytrafi się jakaś przypadkowa kontuzja to powinniśmy wywalczyć miejsce w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą  się we wrześniu – kończy szkoleniowiec ostrołęckiego klubu.