Wyjazdowe starcia kadetek Nike Ostrołęka

Siatkówka 30 listopada 2017 0 Komentarzy

Ze zmiennym szczęściem w dwóch ostatnich spotkaniach rywalizowały kadetki OTPS Nike Ostrołęka. Podopieczne Tomasza Pakieły po ciężkim boju w Legionovie uległy liderowi 1:3, a kilka dni później - również na wyjeździe - pokonały MOS Wola II Warszawa.

Do Legionowa ostrołęczanki pojechały w osłabieniu, m.in. bez Wiktorii Lipki, Moniki Karnickiej czy Aleksandry Jadczak. Mimo okrojonego składu, ekipa Nike podjęła walkę z utytułowanym rywalem. Skończyło się 3:1 dla gospodyń, ale... - Biorąc pod uwagę osłabiony skład naszego zespołu, taki wynik na terenie Mistrza Polski ujmy nie przynosi - mówi prezes klubu Dariusz Piersa.

Legionovia Legionowo - Nike Ostrołęka 3:1 (25:19, 21:25, 25:21, 25:18)

Kilka dni później ostrołęckie kadetki ruszyły do Warszawy, gdzie w hali przy Rogalińskiej zmierzyły się z drugim zespołem MOS Wola. W pierwszym i drugim secie gospodynie zdobyły łącznie 20 punktów, ale później nastąpiło rozprężenie gości i warszawianki zdecydowanie wygrały trzeciego seta. Na szczęście udało się wrócić do dobrej gry i odnieść zwycięstwo w czwartym secie i jednocześnie w całym meczu 3:1.

MOS Wola II Warszawa - Nike Ostrołęka 1:3 (11:25, 9:25, 25:16, 15:25)

Liderem I ligi mazowieckiej kadetek jest Legionovia Legionowo z 32 punktami na koncie. Kolejne miejsca zajmują: MOS Wola Warszawa - 25 pkt, Atena Warszawa - 22 pkt i Nike Ostrołęka - 21 pkt. Kolejne spotkanie kadetek Nike już 8 grudnia w Warszawie z miejscowym Esperanto, zajmującym szóste miejsce w tabeli.