Wzmocniona Korona nie dała szans Rzekuniance [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 06 sierpnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka wygrała z Rzekunianką Rzekuń 3:0 w sparingu, który rozegrany został 5 sierpnia na boisku w Rzekuniu. Trener Michał Robaszkiewicz może być zadowolony zarówno z gry zespołu, jak i z liczebności składu. W niebiesko-żółtych barwach wystąpiło trzech nowych graczy.

W ekipie Korony od początku spotkania wystąpili obrońca Mateusz Pełtak oraz napastnik Bartosz Siurnicki, a dodatkowo po przerwie w bramce naszej drużyny stanął Kamil Rymek. Wszyscy trzej to zawodnicy, którzy przygotowywali się do sezonu z Narwią Ostrołęka, lecz na mocy porozumienia zarządów obu klubów mają trafić jednak do drużyny prowadzonej przez trenera Robaszkiewicza. To jednak nie koniec nowości w klubie, gdyż dzięki wspomnianemu porozumieniu formacja ofensywna niebiesko-żółtych powinna zostać wzmocniona przez Piotra Kubata. Z powodów osobistych nie uczestniczył on jednak w środowym test-meczu.

Spotkanie wypadło bardzo korzystnie dla ostrołęckiego zespołu. Piłkarze Korony posiadali optyczną przewagę od początku meczu i przełożyło się to na bramkę, którą już w 15. minucie strzelił Paweł Dzbeński. Kolejnych goli doczekaliśmy się po przerwie. Na listę strzelców po bardzo ładnym strzale głową wpisał się obrońca Dariusz Jastrzębski, a wynik meczu ustalił Piotr Wysocki, z zimną krwią pokonując Marcina Tyszkę w sytuacji "jeden na jednego". Rzekunianka miała swoje szanse na zmniejszenie rozmiarów porażki, lecz gospodarze byli nieskuteczni i nie zdołali pokonać bramkarza Korony.

Rzekunianka Rzekuń - Korona Ostrołęka 0-3 (0-1)
bramki dla Korony: Dzbeński, Jastrzębski, Pi. Wysocki

Korona (1. połowa): Szczechowiak - Ludwiczak, Pełtak, Borkowski - Jóźwiak - Parzych, Nosek, Dąbrowski, Dzbeński - Siurnicki, Zyśk.

Korona (2. połowa): Rymek - Karczewski, Zięba, Jastrzębski, Borkowski - Górski - Staszczuk, Pa. Wysocki, Majewski, Szymański - Pi. Wysocki.