XIV Memoriał A. Gołasia przeszedł do historii! Zwycięzcą Mazowsze (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 12 maja 2019 2 Komentarze

Kadra województwa mazowieckiego zwyciężyła w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia, jaki rozegrany został w dniach 10-12 maja w Ostrołęce. Najlepsze polskie drużyny młodzieżowe rywalizowały o to zaszczytne trofeum. Dobrze spisała się też drużyna UKS Olimp Ostrołęka zajmując 7. miejsce w 24-zespołowej stawce.

Dziś od rana w hali im. A. Gołasia trwały mecze o poszczególne miejsca. Drużyna UKS Olimp Ostrołęka w spotkaniu o siódmą lokatę pokonała KPS Siedlce 2:0 (25:21, 25:16). Występ ostrołęczan można podsumować jako dobry - awans do "ósemki" w tak silnie obsadzonym turnieju jest niewątpliwie sukcesem siatkarzy prowadzonych przez Norberta Majkowskiego. Drugi zespół Olimpu dziś też wygrał i zajął 19. miejsce w turnieju - trenerem drużyny jest Edyta Oleśkiewicz.

Przejdźmy jednak do strefy medalowej. W meczu o trzecie miejsce kadra województwa pomorskiego pokonała kadrę województwa wielkopolskiego 2:0. W finale zmierzyły się ekipy kadry Mazowsza i KS Metro Warszawa. Lepsi byli mazowieccy siatkarze, zwyciężając w tym spotkaniu 2:0.

Na ceremonię medalową przybyli samorządowcy, ale przede wszystkim rodzice śp. Arkadiusza Gołasia. Mama Arka - pani Danuta Gołaś - wygłosiła krótkie, aczkolwiek wzruszające przemówienie.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że przyjeżdżacie do Ostrołęki, bierzecie udział w turnieju imienia naszego syna. Życzymy Wam sukcesów i aby rodzice byli z Was tak szczęśliwi, jak my z naszego Arka. Dziękujemy bardzo - powiedziała, co nagrodzone zostało burzą braw.