XIX Półmaraton Kurpiowski: Ukraińcy zdominowali bieg [ZDJĘCIA, VIDEO]

Lekkoatletyka 12 maja 2013 Komentarzy

Reprezentanci Ukrainy obsadzili wszystkie miejsca na podium podczas XIX Półmaratonu Kurpiowskiego, który odbył się w niedzielę, 12 maja, w Ostrołęce. Zwyciężył Mykhaylo Iveruk. Rywalizację ukończyło 199 z 205 biegaczy.

Iveruk uzyskał czas 1:06:46. Tuż za nim uplasował się jego rodak - Siergiej Okseniuk z czasem 1:06:50. Trzecia pozycja przypadła Siergiejowi Marchukowi, który uzyskał czas 1:08:15. Na czwartej pozycji przybiegł Przemysław Dąbrowski z Borawego.

W biegu wzięło udział 205 uczestników, z czego 199 dobiegło do mety.

Swój udział w Półmaratonie Kurpiowskim zaliczyli m.in. przedstawiciele ostrołęckiego samorządu (Wojciech Zarzycki), dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz a także brązowy medalista Olimpijski w boksie z 1980 roku - Krzysztof Kosedowski.