Zabawa i sport, czyli wielobój atletyczny

Inne 15 kwietnia 2019 4 Komentarze

12 kwietnia na obiektach NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się I Rzut Ligi Wojewódzkiej Wieloboju Atletycznego. Nasz region w zawodach reprezentował 10 osobowy zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka.

Zespół ten tworzyło troje uczniów Szkoły Podstawowej z Obierwi, jedna uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce i 6 dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. O prymat najlepszego wieloboisty rywalizowało 20 dziewcząt i 45 chłopców.

Wielobój atletyczny rozgrywany był w czterech konkurencjach sportowych, tj:

1. bieg wahadłowy 4x10m;
2. skok w dal z miejsca obunóż;
3. siady z leżenia na plecach i
4. rwanie na technikę.

Osiągnięte wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczano na punkty i to one wyznaczały uzyskane miejsce w zawodach.

W klasyfikacji indywidualnej ostrołęckie Atletki uplasowały się na następujących pozycjach: Dominika Sokołowska SP 10 zajęła 5. miejsce, Maja Kulesza SP10 zajęła 6. lokatę, Gabriela Zapust SP10 na 8. pozycji, Julia Wysocka SP10 ukończyła zawody na 9. miejscu, Nikola Zakrzewska SP10 wywalczyła 10. lokatę, Oliwia Janczewska z SP1 na 11. pozycji, na 14. pozycji Oliwia Niedzwiecka SP Obierwia a tuż za nią była Dagmara Krawczyk SP10. W klasyfikacji chłopców Kacper Mróz wywalczył 7. miejsce, a Kacper Krajza uplasował się na 19. pozycji. Obaj chłopcy to uczniowie SP w Obierwi.

Przeprowadzono również klasyfikację drużynową, w której to ambitnie walczący Atleci z Ostrołęki zajęli czwartą lokatę wśród ośmiu startujących drużyn województwa mazowieckiego.

- Ogromne podziękowania ślemy ich rodzicom za pomoc dzieciakom w uczestniczeniu na treningach. Wszystko to zadziałało, dzięki zaangażowaniu zawodniczki Atlety pani Justyny Niedzwieckiej, zawodnika Atlety Jakuba Borkowskiego oraz oddanych sprawie ciężarowej trenerom Władysławowi Niedźwieckiemu i Karolowi Janczewskiemu - informują władze klubu.