Zacięta rywalizacja w trzeźwościowym biegu przełajowym [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 09 sierpnia 2015 Komentarzy

W niedzielę 9 sierpnia na terenach wokół stadionu przy ul. Witosa w Ostrołęce odbył się trzeci Trzeźwościowy Bieg Przełajowy Cross „Na Ostrej Łące”, organizowany przy okazji Ostrołęckich Dni Trzeźwościowych. Biegacze mierzyli się z dystansami 500 metrów, 1000 metrów oraz 7,5 kilometra i 15 kilometrów. Zobacz zdjęcia i wyniki zawodów!

Przemysław Dąbrowski (fot. eOstroleka.pl)

Najmłodsi biegacze wyruszyli na krótsze dystanse - 500 i 1000 metrów. W pierwszej z tych kategorii triumfowali Zuzanna Podolak i Igor Myszka, na kilometr najszybsi okazali się Katarzyna Butler i Piotr Sadłowski. Wielkie emocje towarzyszyły biegaczom podczas startu na 7,5 i 15 kilometrów. Na krótszym z tych dystansów wśród pań wygrała Aleksandra Gruz, rywalizację panów wygrał Damian Świerdzewski. Najdłuższy dystans okazał się szczęśliwy dla Bogusławy Lazar-Borkowskiej (jedyna kobieta w stawce na 15 km) oraz Przemysława Dąbrowskiego, który nie zawiódł swoich kibiców i pewnie zwyciężył.

Najstarszym zawodnikiem biegu był 65-letni Witold Białobrzewski, najmłodszym - piętnastoletni Wiktor Matuszak. Puchar Nadziei trafił do rąk Marty Kosek i Romana Leszczyńskiego. Nagrody dla najszybszych zawodników wręczyli przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski oraz Grzegorz Makowiecki - przewodniczący komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych przy Urzędzie Miasta w Ostrołęce. Poniżej prezentujemy wyniki zawodów.