Zimny prysznic Jantarek na inaugurację drugiej ligi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piłka nożna 17 sierpnia 2014 Komentarzy

Jantar Ostrołęka przegrał z Pelikanem Łowicz 1:8 w meczu pierwszej kolejki piłkarskiej II ligi kobiet. Podopieczne Rafała Koska rozpoczęły zmagania na poziomie drugoligowym od meczu z bardzo mocnym rywalem.

Pelikan Łowicz to drużyna, która w ubiegłym sezonie występowała na boiskach I ligi. Zespół z Łowicza spadł, co podrażniło ambicje piłkarek - w niedzielę pokazały one, że powinny liczyć się w walce o czołowe miejsca w drugiej lidze. Przed Jantarkami równie spore wyzwanie - celem jest utrzymanie się w II lidze.

Zdecydowanie lepszym zespołem w niedzielnym meczu była drużyna przyjezdnych. Dało się zaobserwować duże doświadczenie ekipy z Łowicza. Właśnie tego elementu głównie brakowało piłkarkom z Ostrołęki, które popełniały dużo prostych błędów w defensywie. Do przerwy zespół Pelikana prowadził 2:0, w drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. Ostatecznie kibice obejrzeli przy Witosa aż dziewięć goli, z czego osiem padło łupem przyjezdnych.

Kolejny mecz ligowy Jantar rozegra już w najbliższą środę, 20 sierpnia. Rywalem ostrołęczanem w meczu wyjazdowym będzie DAF Płońsk.

Jantar Ostrołęka - Pelikan Łowicz 1:8 (0:2)