Złoci ostrołęczanie na Mistrzostwach Polski weteranów!

Lekkoatletyka 04 lipca 2017 5 Komentarzy

Piotr Charkiewicz, Ewa Bartosik i Mariusz Gurzęda tworzyli reprezentację Ostrołęki na 27. Mistrzostw Polski Weteranów w lekkiej atletyce. Uzyskali oni cenne wyniki, które pozwoliły im na zdobycie medali w tych prestiżowych zawodach. Zobacz jak poszło naszym reprezentantom.

Ewa Bartosik została mistrzynią Polski w biegu na 100 m w kategorii K65 z wynikiem 14.94 s, który jest nowym rekordem Polski. Złoty medal Bartosik zdobyła także w skoku w dal, uzyskując wynik 3.76 m oraz w trójskoku z wynikiem 8.59 m. Nie był to jednak jedyny medal dla Ostrołęki na tych mistrzostwach.

Mariusz Gurzęda zdobył złoty medal w rzucie dyskiem 1,5 kg w kategorii M55 z wynikiem 42.03 m. Z kolei Piotr Charkiewicz (na zdjęciu) zwyciężył w rzucie oszczepem 800 g w kategorii M40, jego rezultat to 55.69 m. Za pośrednictwem naszego portalu jeden ze złotych medalistów chciałby podziękować osobom, które wsparły go w tym wyczynie.

- Dziękuję za wsparcie Miastu Ostrołęka oraz Wydziałowi Promocji i Sportu Urzędu Miasta Ostrołęki. Dzięki temu wsparciu mogłem reprezentować Ostrołękę i zdobyć tytuł Mistrza Polski w rzucie oszczepem - podkreśla Piotr Charkiewicz.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski w załączniku.   (2,46 MB)