Złoto dla Olgi Boruch i Kasi Lisiewskiej!

Sporty walki 16 stycznia 2019 0 Komentarzy

Karatecy MKKK Shinkyokushin mają za sobą pierwszy start w 2019 roku. W Turku odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, będące jednocześnie kwalifikacjami do startu w Mistrzostwach Europy. W zawodach wzięło udział 238 zawodników reprezentujących 50 klubów z całej Polski.

Klub MKKK Shinkyokushin zgłosił 11 zawodników: Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Oliwia Sobiech , Aleksandra Perzan, Gabrysia Nicewicz, Alicja Nalewajk , Natalia Tyszka, Julia Otłowska, Sebastian Jankowski, Filip Szymański i Filip Miecznikowski.

Walkom towarzyszyły niesamowite emocje , zawodnicy MKKK pokazali determinację, wolę walki oraz żelazna kondycję. Niestety nie zawsze to wystarczy, aby stanąć na podium. W przypadku Olgi Boruch i Kasi Lisiewskiej wystarczyło aż do zdobycia złotych medali!

Reprezentanci MKKK Shinkyokushin zdobyli dwa złote medale i jednocześnie dwie  kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 29 czerwca w Czeskiej Pradze, tuż za podium na czwartej pozycji uplasowali się: Natalia Tyszka i Sebastian Jankowski.

W sobotę, przed turniejem, odbył się walny zjazd delegatów dotyczący wyboru władz federacji na najbliższe cztery lata . Do trzyosobowej  komisji dyscyplinarnej został wybrany sensei Artur Prusiński . Opiekunami grupy byli sensei: Artur Prusiński, Marian Zając, Kinga Przybyłek i Wojciech Domański .