1/4 finału MP: Trójka Ostrołęka zaczęła od porażki. Ale to był świetny mecz

Piłka ręczna 19 kwietnia 2024 2 Komentarze

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka, mimo fantastycznego wsparcia kibiców, przegrali pierwszy mecz na turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Po fantastycznym meczu gospodarze turnieju - Czarni Olecko - byli minimalnie lepsi.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. W 19. minucie na tablicy wyników po świetnej indywidualnej akcji Kacpra Żebrowskiego pojawił się wynik 12:12. Chwilę później w bramce Trójki kapitalnie spisał się Głażewski, wyciągając w ekwilibrystyczny sposób strzał zawodnika gospodarzy.

Warto zwrócić też uwagę na głośny doping, jakim kibice Trójki popisywali się w Olecku. Fani Trójki dawali z siebie wszystko, będąc częścią doskonałej atmosfery na trybunach.

Wracając do meczu, utrzymywała się 1-2 bramkowa przewaga zespołu gospodarzy (18:16 w 27. minucie). Najczęściej bywało jednak tak, że co prawda Czarni rzucali bramkę, ale po chwili Trójka celnie odpowiadała. W końcówce pierwszej połowy Czarni zwiększyli przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem 21:17.

Po przerwie podopieczni Radosława Blocha i Radosława Żebrowskiego wyszli niezwykle zmotywowani i w 38. minucie prowadzili już 24:23.

Ale Czarni w ten piątkowy wieczór byli niezwykle mocni. Szybko odrobili stratę i w 53. minucie prowadzili róznicą dwóch goli 35:33. Ale w 55. minucie było już 35:34 dla Olecka, a wtedy świetną interwencję zaliczył Głażewski. W 58. minucie Czarni wyszli jednak na dwubramkowe prowadzenie 37:35. Choć Trójka znów była bliska wyrównania, to na minutę przed końcem Czarni rzucili bramkę z rzutu karnego na 38:36. Później ostrołęczanie zgubili piłkę w ataku i stało się jasne, że triumf zanotują gospodarze.

Czarni Olecko - Trójka Ostrołęka 38:36 (21:17)

Kolejny mecz Trójki w sobotę o 14:00 z Agrykolą Warszawa.