INNE

Inne 16 sierpnia 2017 1

Spychalski w czołówce biegu Ushuaia Loppet (zdjęcia)

W wyśmienitym stylu Waldemar Spychalski rozpoczął sezon biegowy 2017/2018. Zdobył on trzecie miejsce w biegu narciarskim techniką klasyczną na 48 km Ushuaia Loppet.  Bieg inaugurujący cykl biegów długodystansowych Wordloppet na trzech kontynentach, odbył się 12 sierpnia w miejscowości Ushuaia na Ziemi Ognistej, "na końcu świata" - jak nazywają ten południowy cypel sami mieszkańcy.

Inne 08 sierpnia 2017 2

Klemendorf powiększa kolekcję medali

Jan Klemendorf nie zwalnia tempa i wciąż imponuje dobrą formą. Tym razem 63-letni tenisista stołowy zdobył złoty i srebrny medal XVIII Światowych Igrzysk Polonijnych, jakie odbyły się w Toruniu. Były zawodnik Narwi Ostrołęka, a obecnie Rzekunianki Rzekuń, nie dał szans rywalom w grze pojedynczej w grupie wiekowej 56-65 lat.

Inne 03 sierpnia 2017 0

Z naszego archiwum: ciekawe momenty ostrołęckiego sportu (wideo)

Na naszym profilu na Facebooku - Sportowa Ostrołęka - prezentujemy w ostatnim czasie archiwalne filmy, które dzięki temu staramy się ocalić od zapomnienia. Prezentują one ciekawe momenty w historii ostrołęckiego sportu. Warto obejrzeć!

Inne 02 sierpnia 2017 2

Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym (zapisy)

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza do udziału w Memoriale Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym.

Inne 25 lipca 2017 0

Ponad pół miliona na obiekty sportowe w powiecie ostrołęckim

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało rekordową kwotę na program rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. W 2017 roku z programu skorzysta blisko 300 szkół, wyremontowane zostaną m.in. sale gimnastyczne, hale sportowe, boiska czy urządzenia lekkoatletyczne. Wśród beneficjentów programu są szkoły z powiatu ostrołęckiego.

Inne 22 lipca 2017 3

Ostrołęcki sport w statystyce. Trenuje coraz więcej osób

Mniej sekcji i klubów sportowych, ale więcej osób ćwiczących w klubach - tak wyglądają dane statystyczne dotyczące ostrołęckiego sportu. Co ważne, większość trenujących stanowią młodzi ludzie.

Inne 14 lipca 2017 5

Klemendorf i Marciniak wzmocnią Rzekuniankę Rzekuń

Tenisiści stołowi Rzekunianki Rzekuń w sezonie 2016/17 zajęli ósme miejsce w IV lidze. Jest to poprawa wyniku względem poprzedniego sezonu, ale na nowy sezon plany są ambitniejsze. Do składu mają dołączyć Jan Klemendorf i Hubert Marciniak, a to może oznaczać walkę o wyższe cele.

Inne 10 lipca 2017 0

Medale ostrołęczan na igrzyskach w Maladze! (zdjęcia)

W dniach 25 czerwca - 2 lipca w hiszpańskiej Maladze odbyły się XXI Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji. Medale dla reprezentacji Polski zdobyli także ostrołęczanie: Jakub Janczewski popłynął po krążki, z kolei Robert Serejko swój brąz zdobył w darcie, czyli popularnych "lotkach".

Inne 03 lipca 2017 5

Lokalne kluby sportowe w rządowym programie "Klub"

Kilkanaście klubów sportowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wystartowało po dotację z programu "Klub" organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zobacz którym klubom się powiodło, a które będą musiały na swoją szansę liczyć w kolejnym naborze.

Inne 20 czerwca 2017 1

Atleci z Ostrołęki walczyli o finały OOM

W Gdańsku, Konstantynowie Łódzkim, Biłgoraju i Oławie odbyły się strefowe turnieje do finałowych zawodów ciężarowych XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Konstantynowie Łódzkim wystartowali reprezentanci UKS Atleta Ostrołęka.

Inne 19 czerwca 2017 1

Taneczny awans Mateusza i Krystyny

11 czerwca w Warszawie odbywały się XI Bemowskie Dni Taneczne. Zakończyły się one sukcesem ostrołęckiej pary Mateusz Wielgoliński i Krystyna Podsiadlik reprezentującej klub Atria Ostrołęka.

Inne 08 czerwca 2017 0

Lelis gościł "Kurpiowski Jantar" w ringo (zdjęcia, wyniki)

Za nami XI "Kurpiowski Jantar" w ringo. Turniej na Kurpiach staje się już tradycją i nie inaczej było w tym roku. Blisko 150 zawodników i zawodniczek z 10 klubów sportowych rywalizowało w 8 kategoriach indywidualnych i 7 kategoriach drużynowych. Zobacz wyniki i zdjęcia.

Inne 31 maja 2017 3

Bączek i Nakielski na ciężarowych Mistrzostwach Mazowsza

Otwockie pomosty 27 maja 2017 roku, gościły 26 dziewcząt i 34 chłopców w ośmiu kategoriach wagowych z województwa mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów. Na mistrzostwach Ostrołękę  reprezentowali zawodnicy UKS Atleta: Dawid Bączek w kategorii wagowej do 69 kg i Jacek Nakielski w kategorii wagowej do 77 kg.

Inne 30 maja 2017 0

Lelis: Zagrają w ringo o Kurpiowski Jantar

3 czerwca w Lelisie odbędzie się XI Ogólnopolski Turniej w ringo „Kurpiowski Jantar”. Celem imprezy jest rozwój sportowej rywalizacji na poziomie lokalnym i ponadlokalnym w grze w ringo.

Inne 27 maja 2017 0

Uczniowie podstawówek zagrali w dwa ognie [ZDJĘCIA]

Uczniowie ostrołęckich podstawówek wzięli udział w turnieju dwóch ogni usportowionych zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej. Zabawa była naprawdę przednia, a w sportowej zabawie zwyciężyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 10. Zobacz zdjęcia.