5 medali w Mistrzostwach Polski LZS

Lekkoatletyka 12 czerwca 2012 Komentarzy

9 i 10 czerwca w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych, w których zawodnicy OKLA wywalczyli 5 medali (3 złote, srebrny i brązowy).

Dwa medale złote zdobyła Katarzyna Gwiazda (95), która wygrała konkurs skoku w dal juniorek młodszych z wynikiem 5,84m (wiatr +2,2 m/s) oraz konkurs trójskoku, gdzie uzyskał rezultat 11,92m. Trzeci złoty medal stał się łupem Łukasz Kowalskiego (91) zwycięscy zawodów w rzucie dyskiem młodzieżowców (dysk 2kg) z rezultatem 43,50m

Medal srebrny i nowy rekord życiowy w biegu na 800m juniorów młodszych osiągnął Paweł Polakowski (95). Wynik ten jest jednocześnie nowym rekordem Klubu juniorów i juniorów młodszych, a poprzedni (1:56,09s) należący także do Pawła przetrwał zaledwie 4 dni.
Brązowy medal w skoku w dal juniorek młodszych wywalczyła Magdalena Żebrowska (96) z rezultatem 5,67m.

Pozostałe wyniki zawodników OKLA:
Adam Rawa (93) – 5 miejsce w rzucie młotem (6kg) juniorów – 45,68m oraz 9 w rzucie dyskiem (1,75kg) – 41,11m (rekord życiowy).
Wioleta Głażewska (96) – 7 miejsce w biegu na 1500m juniorek młodszych z nowym rekordem życiowym – 4:58,35s (poprzedni został poprawiony o prawie 20 sekund).
Aleksandra Kiełczewska (96) – 7 miejsce w biegu na 100m juniorek młodszych – 12,91s (w eliminacjach 12,80 – rekord życiowy) oraz nowy rekord życiowy w biegu na 200m – 27,01s.
Jakub Choroszewski (95) – 7 miejsce w skoku wzwyż juniorów młodszych – 179 cm (pomimo braku zeskoku w Ostrołęce).
Luiza Grabowska (93) – 8 miejsce w biegu na 100m juniorek – 12,81s (w eliminacjach 12,68 ale ze zbyt silnym wiatrem wynoszącym + 2,2 m/s)
Magdalena Żebrowska (96) – 26,63s w biegu na 200m – rekord życiowy.
Bartosz Kurzych (96) – 14,00m w pchnięciu kulą (5kg) oraz 34,14m w rzucie dyskiem (1,5kg)
W sumie OKLA zajął 20 miejsce spośród 78 ujętych w klasyfikacji klubów.

10 czerwca w Warszawie na Mistrzostwach Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych startowała trójka zawodników OKLA, którzy z różnych powodów nie mogli startować w Siedlcach.
Igor Bastek (94) uzyskał w rzucie dyskiem juniorów (1,75kg) rezultat 46,85m i zajął 3 miejsce. Także 3 był Sebastian Święcicki ale w rzucie dyskiem juniorów młodszych (1,5kg) – 36,99m. natomiast startujący w trójskoku Karol Sęk (95) uzyskał rezultat 12,19m.

[źródło: laostroleka.pl]