A-Klasa: Derby dla Rzekunianki, zwycięski Aldo Bartnik

Piłka nożna 08 kwietnia 2014 Komentarzy

Świt Baranowo przegrał z Rzekunianką Rzekuń 0:1 w meczu szesnastej kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Zwycięstwo zanotował również Aldo Bartnik Myszyniec, który pokonał na wyjeździe Wkrę Andzin.

Starcie dwóch drużyn z naszego powiatu odbyło się w Baranowie. Był to bardzo wyrównany mecz i żadna z drużyn nie osiągnęła w nim wyraźnej przewagi. Do przerwy był bezbramkowy remis, w drugiej połowie Rzekunianka zdołała jednak zadać decydujący cios. Marcina Darmochwała pokonał Łukasz Nakielski, dając zespołowi z Rzekunia cenne trzy punkty. W drugiej odsłonie mecz wyraźnie się zaostrzył, sędzia główny tego spotkania pokazał aż cztery czerwone kartki.

Z dalekiej podróży - w przenośni i dosłownie - powrócił Aldo Bartnik Myszyniec. Mecz w Nasielsku z Wkrą Andzin nie układał się po myśli podopiecznych Daniela Dziekońskiego, którzy do przerwy przegrywali z niżej notowanym rywalem 0:1. Druga odsłona należała już jednak wyraźnie do Bartnika, w barwach którego kapitalne zawody rozegrał Adam Kobus, zaliczając trzy asysty. Jego podania na bramki zamieniali Rafał Lemański (dwukrotnie) oraz Dominik Kulas.

W tabeli prowadzi Pełta Karniewo (37 pkt), przed Orzycem Chorzele (34 pkt) i Rzekunianką Rzekuń (32 pkt). Aldo Bartnik Myszyniec jest ósmy (24 pkt), Świt Baranowo znajduje się na dwunastym miejscu (11 pkt).

Świt Baranowo - Rzekunianka Rzekuń 0:1 (0:0)
bramka dla Rzekunianki: Nakielski

Wkra Andzin - Aldo Bartnik Myszyniec 1:3 (1:0)
bramki dla Aldo Bartnika: Lemański 2, Kulas