A-Klasa: Spadek Świtu, Aldo Bartnik wciąż niepewny

Piłka nożna 08 czerwca 2015 Komentarzy

Za nami 25. seria gier w A-Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej. Niestety, obie drużyny z powiatu ostrołęckiego poniosły porażki. Sytuacja Świtu Baranowo jest już jasna - zespół spada do B-Klasy. O ligowy byt w ostatniej kolejce walczyć będzie jeszcze Aldo Bartnik Myszyniec.

Świt w niedzielnym starciu zmierzył się z Gladiatorem Słoszewo. Podopieczni Daniela Zyry stoczyli ciężki bój i do przerwy utrzymywali nawet korzystny rezultat, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie. Remis 2:2 był dobrym prognostykiem przed drugą połową, lecz decydujący cios zadali rywale, wygrywając mecz minimalną różnicą. Drużyna z Baranowa po raz kolejny borykała się z poważnymi problemami kadrowymi - z różnych powodów na mecz do Słoszewa pojechało tylko jedenastu piłkarzy. Porażka z Gladiatorem przypieczętowała spadek Świtu do B-Klasy.

Wysoką porażkę zanotował Aldo Bartnik Myszyniec. Podopieczni trenera Daniela Dziekońskiego przegrali 1:5 z Orłem Sypniewo i przez to nie mogą być jeszcze pewni ligowego bytu. Jeżeli w ostatniej kolejce Gladiator Słoszewo wygra z Żakiem Szreńsk, a Aldo Bartnik ulegnie drużynie z Wąsewa to myszynieccy piłkarze również znajdą się w najniższej klasie rozgrywkowej. Mamy jednak nadzieję, że zespół z powiatu ostrołęckiego osiągnie dobry wynik i pozostanie na obecnym poziomie ligowym.

Ostatnia kolejka ligowa rozegrana zostanie w niedzielę 14 czerwca.