Siódemka na zawodach w hali AWF. Klub wyróżnił dwie zawodniczki. "Nieźle wypadły"

Lekkoatletyka 23 stycznia 2023 0 Komentarzy

W miniony weekend Siódemka startowała w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wśród blisko 700 zawodników, nieźle wypadły Oliwia Półtorak  i Kornelia Rusiłowicz.

Oliwia i Ola z Adrianną Sułek - Wicemistrzynią Europy i 4 zawodniczką Mistrzostw Świata w Siedmioboju

Oliwia, która po raz pierwszy wystartowała na płotkach zajęła 3. miejsce w biegu na 60 w kategorii U-14 osiągając 10,96 sekundy w eliminacjach i 10,97 w finale. Także 3. miejsce ale w biegu na 600m U-16 zajęła Kornelia Rusiłowicz z czasem 1:45,66s.

4. w biegu na 600m kobiet była Małgorzata Wierzbowska – 1:50,02s, 5 w biegu na 2000m Karol Rogoziński – 6:07,79s, 7 na tym samym dystansie Artur Mrozek – 6:45,58s.

W biegu na 60m w kategorii U-14 wystartowały Oliwia Półtorak - osiągając czas 9,13s oraz Aleksandra Kubeł, która z czasem 8,95s zakwalifikowała się do finału B, w którym to zajęła 4. miejsce (8,97s), czyli w całych zawodach w tej kategorii była 9. (ukończyło 42 zawodniczki).

Na 60m przez płotki w kategorii U-16 wzięła udział Julia Pyskło osiągając czas 12,11 sekundy.