B-Klasa: Bartnik Myszyniec remisuje z LUKS Łęg Przedmiejski [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 14 maja 2013 Komentarzy

Bartnik Myszyniec zremisował z LUKS Łęg Przedmiejski 2:2 w derbach powiatu ostrołęckiego, które zostały rozegrane 12 maja w Myszyńcu. Myszynieccy piłkarze utrzymali pozycję lidera B-Klasy, dużo pomógł im w tym najgroźniejszy rywal, który doznał sensacyjnej porażki.

Bartnik rozpoczął mecz z animuszem, lecz to Łęg Przedmiejski trafił do siatki jako pierwszy. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy i kibice gospodarzy, których na stadionie zgromadziło się ponad 100, byli niepocieszeni. Warto dodać, że taka frekwencja towarzyszy prawie każdemu meczowi w Myszyńcu, co stawia Bartnik w czołówce drużyn z najniższej klasy rozgrywkowej, jeżeli chodzi o liczbę kibiców.

W drugiej połowie było ciekawiej. Dobrze wykonany rzut wolny mógł dać remis, bramkarz LUKS-u fatalnie się pomylił, lecz piłka trafiła w słupek. Chwilę później jeden z piłkarzy gości otrzymał czerwoną kartkę i opuścił boisko. Niedługo potem Bartnik wyrównał po strzale Daniela Niksy.

Obie drużyny strzeliły jeszcze po jednej bramce, dla Myszyńca trafił Adam Kobus. Kibice Bartnika z niepokojem czekali na wynik meczu Krzyniak Krzynowłoga Mała - GUKS Krasnosielc. Jeżeli goście wygraliby to spotkanie to zbliżyliby się do Bartnika na jeden punkt. Doszło jednak do sensacji, Krzyniak wygrał 2:0 i dla GUKS-u może to oznaczać koniec szans na awans do A-Klasy.

Liderem B-Klasy jest Bartnik Myszyniec, mając trzy punkty przewagi nad LKS Zatory. Do zakończenia B-Klasy pozostały dwie kolejki, zwycięzca ligi awansuje bezpośrednio do A-Klasy.

Bartnik Myszyniec - LUKS Łęg Przedmiejski 2:2 (0:1)