Bieg Miodobrania Kurpiowskiego 2023. Imponująca frekwencja, nowy rekord! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 26 sierpnia 2023 1 Komentarz

Kilkuset biegaczy stanęło na starcie Biegu Miodobrania Kurpiowskiego 2023. Bieg, który rozgrywany jest przed jedną z największych imprez folklorystycznych w regionie, przyciągnął tłumy. Nowym rekordzistą trasy jest Przemysław Dąbrowski.

Punktualnie o 12:00, przy biciu dzwonów w miejscowej bazylice, na ulice Myszyńca ruszyli biegacze w kolejnym już Biegu Miodobraniowym. Pogoda dopisała, podobnie jak biegacze - bo frekwencja była naprawdę imponująca.

10-kilometrową trasę najszybciej pokonał Przemysław Dąbrowski, bijąc przy okazji rekord biegu. Wśród pań zwyciężyła Justyna Korytkowska. Uczestnicy na mecie w Kurpiowskiej Krainie mogli liczyć na medal od burmistrz Elżbiety Abramczyk, oczywiście w myszynieckiej koszulce z numerem "1".

Przed biegiem głównym w Kurpiowskiej Krainie odbyły się biegi dzieci i młodzieży, które również cieszyły się sporym zainteresowaniem. Miejski Klub Lekkoatletyczny w Myszyńcu może zapisać na swoim koncie naprawdę udaną imprezę - Bieg Miodobraniowy staje się marką, przyciągającą naprawdę wielu pasjonatów biegania.