Biegi z udziałem Siódemki. To były udane starty

Lekkoatletyka 20 października 2022 0 Komentarzy

15 października odbyły się w Pasłęku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U-16) w Biegach Przełajowych z udziałem najlepszych zawodników z województw Warmińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Na starcie stanęła trójka reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka.

Kornelia Rusiłowicz w biegu na 2,5 km po długim i bardzo zaciętym finiszu zajęła 2. miejsce ulegając o rok starszej rywalce z Radomia zaledwie 1 sekundę. Czas Kornelii to 8:34 s. Szóste miejsce w biegu na 2 km z czasem 7:04 s zajął Szymon Sala, a siódmy na 3 km był Artur Mrozek (10:18 s).

Martyna Budziłek druga w City Trail

Tego samego dnia miała miejsce inauguracja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych na 5 km pod wspólną nazwą City Trail. W olsztyńskich zawodach tego cyklu wystąpiła zawodniczka Siódemki Martyna Budziłek, która zajęła drugie miejsce z czasem 19:15 s. Zawody ukończyło prawie 400 zawodników w tym 94 kobiety.