Brązowy Energa Pekpol w Siedlcach: We wtorek sparing z ósmą drużyną Plus Ligi

Siatkówka 06 stycznia 2013 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka zajął trzecie miejsce w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Towarzyskie zmagania z udziałem czterech ekip nasi siatkarze zakończyli z dorobkiem jednego zwycięstwa i jednej porażki. We wtorek biało-czerwoni pojadą do Olsztyna, gdzie wezmą udział we wspólnym treningu z ósmą drużyną Plus Ligi.

Grzegorz Białek był jednym z wyróżniających się zawodników podczas turnieju w Siedlcach (fot. archiwum eOstroleka.pl)

W Siedlcach cel Energi Pekpolu był jeden: "zapoznanie się" z piłkami po przerwie świątecznej. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu zagrali z Camperem Wyszków. Pierwszego seta wygrali minimalnie zawodnicy Campera. Dwa następne w sposób zdecydowany padły łupem ostrołęckich zawodników. Niestety, czwartą partię wygrał Camper. Decydujący set układał się po myśli siatkarzy Andrzeja Dudźca do stanu 8:7. Później aż osiem punktów z rzędu przy zagrywce Łukasza Kaczorowskiego zdobył Camper i to podopieczni Jana Sucha zagrali w finale turnieju w Siedlcach, wygrywając z gospodarzami - Jadarem - 3:2.

Trzecie miejsce przypadło Ostrołęce. Biało-czerwoni pokonali drugoligową Trójkę Międzyrzec Podlaski 2:1 (grano trzy sety bez względu na wynik). W pierwszych dwóch partiach zdecydowanie wygrywali gracze Energi Pekpolu. W trzeciej rozluźnieni siatkarze z Ostrołęki okazali się słabsi od czołowego drugoligowca.

12 stycznia Energa Pekpol wraca do rozgrywek I ligi. Nasi siatkarze zagrają na wyjeździe z Czarnymi Radom w meczu na szczycie tabeli. Trwają intensywne przygotowania do tego spotkania, gdyż biało-czerwoni celują w urwanie punktów wyżej notowanemu rywalowi z Radomia. We wtorek rozegrają jeszcze  jeden mecz sparingowy - o godzinie 16.00 w olsztyńskiej hali Urania zmierzą się z ósmą ekipą Plus Ligi - Indykpolem AZS UWM Olsztyn.