Ciężarowcy ostrołęckiego Atlety na majówce w Siedlcach [ZDJĘCIA]

Inne 09 maja 2023 0 Komentarzy

1 maja 2023 r. w Siedlcach mocowali się sztangiści o tytuły najlepszych otwartych mistrzostw województwa mazowieckie Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do lat 17. Pod opieką Zenona Grądzkiego i Władysława Niedźwieckiego Ostrołękę reprezentowali: Olga Komoszewska, Julia Stachurska, Maja Zera, Dawid Kalwara, Radosław Krupa i Kacper Mróz.

Tak zawody relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki:

Olga w kategorii wagowej 59 kg z wynikiem 60 kg zajęła 4. lokatę, uzyskując wynik o 2 kg mniejszy od poprzedniego. Julia w kategorii wagowej +81 kg wykręciła 123 kg w dwuboju i uplasowała się na 2. pozycji za mistrzynią Europy z LMPKPC Sokołów Podlaski. Ustanowiła zarazem 2 rekordy w rwaniu i 2 rekordy w podrzucie i jako piąty w dwuboju o 8 kg więcej. W kategorii wagowej 64 kg trzynastoletnia atletka Maja Zera pobiła dwa rekordy życiowe i z wynikiem 71 kg w dwuboju zajęła 3. miejsce. Ostrołęckie sztangistki to młodziczki a rywalizowały o kategorię wyżej tj. z juniorkami młodszymi.

Startujący w kategorii wagowej 67 kg 14-letni Kacper pobija rekord życiowy w rwania na 60 kg a w dwuboju powtarza wyniki 132 kg co pozwala na zajęcie 4. miejsca wśród 17-latków. W kategorii 73 kg wystąpił Dawid Kalwara ustanawiając jednocześnie 5 rekordów życiowych i poprawiają wynik w dwuboju aż o 15 kg. Startujący jako ostatni z ostrołęckich sztangistów Radosław Krupa w kategorii wagowej 89 kg wywalczył 2. lokatę. Radek zaliczył 4 udane podejścia, które były automatycznie jego nowymi rekordami życiowymi. Wynik 140 kg jest jego nowym rekordem w dwuboju aż o 30 kg więcej od uzyskanego w marcu na mistrzostwach Warszawy.

Jako drużyna ostrołęckie sztangistki i sztangiści z 35 punktami uplasowali się na piątej pozycji.

Źródło: UKS Atleta Ostrołęka