Dobry weekend Korony. Zwycięstwa w okręgówce i B-Klasie

Piłka nożna 30 sierpnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała na wyjeździe Żak Szreńsk 5:0 w meczu 4. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Kibice niebiesko-żółtych odetchnęli z ulgą, gdyż drużyna na początku sezonu miała problemy ze skutecznością. W tym meczu wszystko ułożyło się jednak po myśli naszych graczy. Wygrały także B-Klasowe rezerwy.

Gospodarze niedzielnego meczu starali się jak najbardziej utrudnić Koronie przyjazd na mecz, ustalając godzinę spotkania na 10.00. Z Ostrołęki należało więc wyjechać minimum trzy godziny wcześniej, piłkarze Korony nie mogli więc liczyć na długi sen. Brak znajomości terminu fair play został wyjaśniony na boisku, podopieczni Michała Robaszkiewicza przystąpili do pracy już od pierwszej minuty meczu.

Po kilkudziesięciu sekundach nasi piłkarze cieszyli się z pierwszego gola, którego zdobył Piotr Kubat. Następnie na listę strzelców wpisywali się Paweł Dzbeński, Krzysztof Majewski i ponownie Kubat. Do przerwy Korona prowadziła 4:0 i mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. Kilka minut przed końcem meczu naszym zawodnikom udało się jednak ponownie trafić do siatki, tym razem uczynił to Daniel Wargulewski. Pierwszy zespół Korony wygrał więc 5:0 i tym samym pokazał, że posiada duży potencjał.

ŻAK Szreńsk - KORONA Ostrołęka 0-5 (0-4)
Kubat 1, 33; Dzbeński 15; Majewski 22; Wargulewski 85

KORONA: Szczechowiak - Karczewski, Jastrzębski, Pełtak, Borkowski (41' Rupacz), Dzbeński (62' Wargulewski), Majewski, Górski (70' Staszczuk), Stachowicz, Kisiel, Kubat (77' Gawrych)

Bardzo dobrze spisała się także druga drużyna Korony, która w niedzielę zadebiutowała w rozgrywkach B-Klasy ostrołęckiej. Drużyna prowadzona przez Michała Noska wygrała na wyjeździe z KS Pniewo aż 8:5. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo gospodarze po 11 minutach prowadzili już 3:0! Ostrołęczanie pokazali jednak, że potrafią się podnieść i jeszcze przed przerwą zniwelowali straty do jednego gola, a w drugiej połowie zagrali znakomicie i zapisali na swoim koncie trzy punkty. Bohaterem Korony został Sebastian Parzych, który czterokrotnie pokonał golkipera gospodarzy Przemysława Winniewskiego.

KS Pniewo - KORONA II Ostrołęka 5-8 (4-3)
P. Zacharski 3; D. Zacharski 10, 25, 73; Światkowski 11 - Siurnicki 22; Parzych 31, 38, 55, 80; Nosek 52, 86; Pa. Wysocki 70

KORONA II: Rymek - Dąbrowski, Głażewski, Jóźwiak, Ludwiczak, Nosek, Ostrowski, Parzych, Siurnicki (60' Załęski), Pa. Wysocki, Pi. Wysocki.