EEVZA: Polki gromią Łotwę bez Gabrysi Lendzioszek

Siatkówka 27 listopada 2016 Komentarzy

To było kolejne przekonujące zwycięstwo reprezentacji Polski U16 na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA w rosyjskim Anape. Polki wygrały z Łotwą 3:0 i potwierdziły, że są czołową drużyną tych mistrzostw. Kontuzja wykluczyła z gry ostrołęczankę Gabrysię Lendzioszek.

Polki nie miały żadnych problemów z pokonaniem swoich rówieśniczek z Łotwy. Biało-czerwone zdecydowanie wygrywały drugiego i trzeciego seta, a jedynie w pierwszym miały minimalne problemy, co zakończyło się wyrównaną grą do końca partii.

Było to kolejne spotkania, w którym nie mogła zagrać zawodniczka Nike Ostrołęka Gabriela Lendzioszek. Ostrołęczanka doznała kontuzji podczas rozgrzewki przed meczem z Rosją, a po wykonaniu badań trener kadry zarządził naszej zawodniczce przymusową przerwę.

- Gabrysia już w Rosji miała badanie i lekarze kadry zdecydowali o tym, że musi mieć trzy tygodnie przerwy. Nic ją nie boli, ale lepiej nie ryzykować poważniejszego urazu - poinformował nas prezes Nike Ostrołęka Dariusz Piersa, który jest w stałym kontakcie z zawodniczką.

Szkoda, że te zawody tak zakończyły się dla naszej zawodniczki, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W pierwszym spotkaniu turnieju - przeciwko Białorusi - Lendzioszek była jedną z najlepszych zawodniczek na boisku, notując pięć bloków. Polki zwycięstwem z Łotwą zwiększyły swoje szanse na udział w kwietniowych barażach o awans do Mistrzostw Europy. Po tak dobrym meczu na Mistrzostwach EEVZA, jeżeli tylko Gabrysia utrzyma formę, ma szansę pojechać na jeszcze większą imprezę. A tymczasem, już dziś Polki zakończą mistrzostwa EEVZA meczem z Ukrainą. Podsumowanie jutro w naszym serwisie sportowym.

Polska – Łotwa 3:0 (25:23, 25:14, 25:11)

POLSKA: Reiter, Drużkowska, Piasecka, Borowczak, Łazowska, Lesiak, Justka (libero) oraz Korth, Piekarz.