Finał II ligi: Porażka Energi Net Ostrołęka. W piątek mecz o wszystko

Siatkówka 24 maja 2018 9 Komentarzy

Siatkarze Energi Net Ostrołęka źle rozpoczęli turniej finałowy o awans do I ligi. Biało-czerwoni przegrali 1:3 z MCKiS Jaworzno, komplikując sobie kwestię awansu. Nie oznacza to jednak braku szans na awans. Aby je zachować, należy wygrać z gospodarzami - Volleyem Rybnik.

Mecz z MCKiS Jaworzno rozpoczął się od wyrównanego boju w pierwszym secie. Doświadczona ekipa z Jaworzna wygrała 28:26. W drugim secie role jednak się odwróciły i to Energa Net schodził z boiska wygrany. Od tego momentu zdecydowanie lepsi byli już jednak gracze z Jaworzna. Zespół MCKiS wygrał do 11 i 15, w całym meczu 3:1.

Aby zachować szansę na awans do I ligi, w piątek 25 maja trzeba wygrać z gospodarzami - Volleyem Rybnik. Początek meczu o godz. 18.30.

Wyniki w grupie A:

Mickiewicz Kluczbork  - Chrobry Głogów 3:0 [29:27, 25:18, 25:20] - 23 maja
Chrobry Głogów  - Orzeł Międzyrzecz 3:0 [26:24, 25:23, 25:21] - 24 maja
Orzeł Międzyrzecz - Mickiewicz Kluczbork - 25 maja

Wyniki w grupie B:

Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno 1:3 [20:25, 22:25, 25:18, 15:25] - 23 maja
MCKiS Jaworzno - Energa Net Ostrołęka 3:1 [28:26, 21:25, 25:11, 25:15] - 24 maja