I liga. Ambitna walka Trójki, lecz punkty dla Mazura [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 31 marca 2024 0 Komentarzy

W Wielką Sobotę Trójka Ostrołęka przegrała z Mazurem Sierpc 24:31 w meczu 20. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych. Przez dłuższy czas ostrołęczanie walczyli z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym.

Pierwsza połowa meczu Trójki z Mazurem była bardzo wyrównana. W skrócie wyglądało to tak: na prowadzenie jednobramkowe wycodzili goście, po chwili Trójka doprowadzała do wyrównania. Poza małym wyjątkiem w 23. minucie, kiedy to Szymon Celiński wyprowadził ostrołęczan na prowadzenie 8:7. Ostateczenie pierwsza połowa skończyła się remisem 11:11.

W drugiej części meczu dość wyrównany stan utrzymywał się do 45. minuty, kiedy to nawet Trójka prowadziła 17:16 po bramce Szymona Turskiego. Później jednak pięć bramek z rzędu rzucili goście i to chyba zaważyło na końcowym wyniku. Trójka musiała zagrać ofensywniej, goście wykorzystywali każdy moment do strzelenia bramki i mecz Mazur Sieprc zakończył wygraną 31:24.

Trójka Ostrołęka - Mazur Sierpc 24:31 (11:11)

Trójka Ostrołęka zagrała w składzie: Rafał Jędrzejewski, Mateusz Świerżewski, Szymon Turski (6), Rafał Malkhasyan (1), Mateusz Marszałek (5), Adrian Kaczyński (1), Seweryn Sypiański (3), Tomasz Rybicki, Maciej Minota, Szymon Brzozowski, Gracjan Pachucki, Paweł Wysocki, Szymon Celiński (7), Patryk Kośnik (1).

W tabeli I ligi Trójka zajmuje 8. miejsce, Mazur jest czwarty.