I liga: Camper Wyszków poległ w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Siatkówka 22 grudnia 2012 Komentarzy

Energa Pekpol Ostrołęka pokonał drużynę Campera Wyszków 3:2 w meczu 12. kolejki I ligi mężczyzn. W drużynie gospodarzy zadebiutował Artur Jacyszyn a kibice stworzyli kapitalną atmosferę na trybunach. Było to ósme zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Dudźca w tym sezonie.

Pierwsza partia meczu określanego Derbami Mazowsza była bardzo wyrównana. Przez całą partię drużyny zdobywały punkty na przemian. W końcówce to Camper Wyszków osiągnął dwupunktową przewagę, która dała gościom zwycięstwo w secie 25:23 po udanym ataku Kamila Kacprzaka. W drugiej partii od początku lepiej zagrali biało-czerwoni. Osiągnęli oni nawet siedmiopunktową przewagę, lecz pod koniec seta było nerwowo. Goście ambitnie gonili wynik, próbując doprowadzić do remisu. Nie udało im się to, Jan Król udanym atakiem zakończył partię.

Trzeci set to kolejny z serii siatkówki na wysokim poziomie. Do stanu 17:17 gra toczyła się "punkt za punkt". Później fantastycznie zagrali wyszkowianie, którzy zdobyli osiem "oczek" przy tylko jednym punkcie Energi Pekpolu. Camper wygrał seta wyraźnie, 25:18. Kibice z Wyszkowa, których w Ostrołęce pojawiło się około 70, głośno dopingowali swój zespół i chcieli zakończyć mecz już w czwartej partii. Ostrołęczanie po wyrównanym secie wygrali jednak 25:23 i doprowadzili do tie-breaka, choć można rzec, że doprowadziła do tego razem z nimi żywiołowa ostrołęcka publiczność.

W tie-breaku grał już tylko jeden zespół. Podopieczni Andrzeja Dudźca poszli za ciosem i od początku osiągnęli dużą przewagę. Wygrali seta 15:8 i cały mecz 3:2, ku wielkiej radości ostrołęckich kibiców. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Karola Szczygielskiego.

Debiut w ekipie biało-czerwonych zaliczył Artur Jacyszyn, który powrócił do Ostrołęki po kontuzji, której doznał w lutym tego roku.

ENERGA PEKPOL OSTROŁĘKA - CAMPER WYSZKÓW 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:23, 15:8)
Energa Pekpol: Pietkiewicz, Białek, Krzywiecki, Król, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Jacyszyn, Naliwajko, Stanisławajtys.