I liga: Energa Pekpol przegrywa w Suwałkach, w ćwierćfinale gramy z Będzinem [ZDJĘCIA]

Siatkówka 16 marca 2013 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka przegrali 1:3 ze Ślepskiem Suwałki w wyjazdowym meczu 22. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca zapłacili ciężką cenę za treningi, które mają ich przygotować do fazy play-off. W ligowym ćwierćfinale biało-czerwoni zagrają z MKS Banimex Będzin.

Pierwszą partię lepiej zaczęli nasi siatkarze i po kilku minutach wynik był korzystny dla biało-czerwonych, prowadziliśmy 10:12. Później jednak do głosu doszli gospodarze, niesieni dopingiem 600-osobowej publiki. W końcówce do walki podrywał naszych siatkarzy Jan Król, lecz to gospodarze wygrali partię 25:23.

Zupełnie inaczej było w secie drugim. Agresywna zagrywka biało-czerwonych spowodowała, że Ślepsk miał sporo problemów z rozegraniem skutecznej akcji. Przy stanie 20:25 pięknym atakiem partię zakończył Jan Król i w Suwałkach mieliśmy remis.

Trzeci set zdecydowanie lepiej wyszedł gospodarzom. Biało-czerwoni popełniali sporo błędów własnych a gospodarze wykorzystywali to w każdym calu. Szczególnie we znaki dawał się naszym siatkarzom Wojciech Winnik. Kapitan gospodarzy dostawał lwią część piłek i większość z nich kończył udanym atakiem. Ślepsk wygrał seta 25:19.

Czwarta partia rozpoczęła się znakomicie dla gości. Prowadzenie 0:4 przy zagrywce Pietkiewicza i o czas prosił zdenerwowany trener Wasilkowski. Gospodarze walczyli odważnie i prowadzenie w środkowej części seta zmieniało się jak w kalejdoskopie. Raz prowadzili gospodarze, innym razem lepsi byli siatkarze Energi Pekpolu. Po zagrywce Skrzypkowskiego w siatkę mieliśmy piłkę setową przy stanie 22:24. Niestety, gospodarze zagrali znakomitą końcówkę i wygrali 28:26 a cały mecz 3:1.

- Zapłaciliśmy wysoką cenę za ciężkie treningi - mówi prezes klubu Stanisław Nowaczyk - Trenujemy na siłowni trzy razy w tygodniu, chcąc się dobrze przygotować do play-off. Gospodarze zagrali dobry mecz, wygrali zasłużenie, byli świeżsi tego dnia. Być może jakieś znaczenie miało to, że przyjechaliśmy do Suwałk w dniu meczu. Teraz koncentrujemy się na meczach z Będzinem i pod tym kątem już w tym tygodniu prowadziliśmy przygotowania, chcemy szczytu formy 6 kwietnia - zakończył prezes.

Energa Pekpol zajął trzecie miejsce w rundzie zasadniczej i w ćwierćfinale ligi zmierzy się z MKS Banimex Będzin. Pierwsze mecze w Ostrołęce, 6 i 7 kwietnia.

Ślepsk Suwałki - Energa Pekpol Ostrołęka 3:1 (25:23, 20:25, 25:19, 28:26)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Siwczyk, Szczygielski, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Naliwajko, Stanisławajtys, Nowosielski, Białek.