I liga: Za trzy dni najważniejsze mecze Energi Pekpolu!

Siatkówka 03 kwietnia 2013 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka przygotowują się do ćwierćfinału I ligi, który rozpocznie się już w sobotni wieczór w Ostrołęce. Rywalizacja do trzech zwycięstw z MKS Banimex Będzin będzie trudna, lecz nasi siatkarze są dobrej myśli. Drużyna do meczów play-off przystąpi w pełnym składzie, do treningów po chorobie powrócili Artur Jacyszyn i Karol Szczygielski.

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka przygotowują się do ćwierćfinału I ligi, który rozpocznie się już w sobotni wieczór w Ostrołęce. Rywalizacja do trzech zwycięstw z MKS Banimex Będzin będzie trudna, lecz nasi siatkarze są dobrej myśli. Drużyna do meczów play-off przystąpi w pełnym składzie, do treningów po chorobie powrócili Artur Jacyszyn i Karol Szczygielski.

Biało-czerwoni po rundzie zasadniczej zajęli trzecie miejsce w tabeli - Na pewno nasze trzecie miejsce można uznać za bardzo dobry wynik. Myślę, że przed sezonem nikt nas tak wysoko nie stawiał - mówi dla portalu Strefa Siatkówki kapitan ostrołęckiej drużyny, Maciej Krzywiecki - Najważniejsze są play-off, jeżeli uda nam się awansować do czwórki, to będzie to duży sukces.

Media z naszego miasta informowały ostatnio, że nawet do końca sezonu może nie zagrać przyjmujący Artur Jacyszyn - Dzwoniłem do Artura, wszystko jest w porządku i we wtorek będzie normalnie trenował - poinformował nas Krzywiecki. Tak jak zapowiedział - tak było i "Arni" stawił się na treningu, pracując przed weekendowymi starciami z Będzinem.

MKS Banimex Będzin był szósty po rundzie zasadniczej, lecz jest to jedna z najmocniejszych kadrowo drużyn w I lidze. Występują tam siatkarze z przeszłością w Plus Lidze tacy jak Sławomir Szczygeł, Tomasz Głód, Mateusz Zarankiewicz, Tomasz Tomczyk czy Bartłomiej Soroka. Nie brakuje także znanych pierwszoligowców z dużym doświadczeniem a prym w tej grupie wiodą Mateusz Sacharewicz, Damian Zborowski, Dariusz i Mariusz Sygułowie oraz Marcin Kantor. W rundzie zasadniczej Banimex dwukrotnie wygrał z Ostrołęką. Jak będzie w play-off?

- Będzin to bardzo dobry zespół, który dysponuje szeroką ławką zawodników rezerwowych. Będą to na pewno bardzo ciężkie mecze, a wygra jak zawsze lepszy. Uważam, że mamy duże szanse, żeby awansować dalej. W tym spotkaniu to drużyna z Będzina jest faworytem, a co za tym idzie - będzie ciążyła na nich presja. Oni muszą, a my możemy - mówił kapitan biało-czerwonych.

Najważniejsze mecze siatkarskiego sezonu I ligi już w najbliższy weekend. Energa Pekpol dwukrotnie podejmie MKS Banimex - w sobotę i w niedzielę o tej samej porze, godzinie 18.00. Za tydzień rywalizacja przeniesie się do Będzina w województwie śląskim. Zwycięzcą zostanie ten zespół, który jako pierwszy wygra trzy mecze. Ewentualnym rywalem w półfinale będzie zwycięzca rywalizacji BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki.

Natomiast dziś (3 marca) o godzinie 17.30 w hali im. Gołasia ostatni sprawdzian przed play-off: sparing z II-ligowym Pronarem Parkiet Hajnówka. Wstęp wolny.

- Korzystając z okazji, chciałbym w imieniu całej drużyny zaprosić wszystkich kibiców na nasze mecze już w najbliższy weekend. Bardzo liczymy na wasz doping! - kończy Maciej Krzywiecki, zachęcając kibiców do tłumnego przybycia na weekendowe spotkania. Sobotniemu starciu będzie towarzyszyła także rywalizacja na trybunach - do Ostrołęki dystans ponad 400 kilometrów przebędzie 20-osobowa grupa kibiców z Będzina.


[ŹRÓDŁO: własne / siatka.org]

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.