II liga: Net Ostrołęka pokonany przez Huragan (zdjęcia)

Siatkówka 11 listopada 2017 17 Komentarzy

Porażką 1:3 zakończył się sobotni mecz Netu Ostrołęka. Zwycięzcą był Huragan Międzyrzec Podlaski, który choć nie porwał swoją grą, to jednak wystarczyło to do zdobycia trzech punktów.

Już na początku pierwszego seta goście wyszli na prowadzenie i pokazali, że Netowi w tym meczu łatwo nie będzie. W oczy szczególnie rzucała się dobra postawa gości w obronie - podopieczni Mateusza Mielnika mieli problem ze skończeniem ataku, a gdy już to się stało, to siatkarze Huraganu byli przeważnie 'o włos' od uratowania piłki. W ten sposób przyjezdni doprowadzili do wygrania pierwszego i drugiego seta, a ich prowadzenie 2:0 było już niespodzianką.

W trzecim secie obejrzeliśmy zupełnie inny zespół Netu. Siatkarze z Ostrołęki zdecydowanie lepiej zagrali blokiem, a gracze z Międzyrzeca Podlaskiego nie mogli przebić się przez szczelną ścianę, raz po raz dostając piłkę z powrotem pod nogi. Gra biało-czerwonych zazębiła się na tyle, że można było odzyskać wiarę w zwycięstwo po efektownym wygraniu trzeciej odsłony.

Czwartego seta lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy jakby nic nie robili sobie z tego, że przed ostatnią zmianą stron nie mieli w zasadzie nic do powiedzenia. Huragan ruszył do boju i szybko wypracował sobie przewagę, do skutecznej obrony dokładając także blok. Trener Netu próbował ratować wynik i wpuścił na boisko Kamila Graczyka. Net zaczął odrabiać straty od wyniku 14:21. Szło bardzo dobrze, bo biało-czerwoni doprowadzili już do wyniku 22:23, w tym momencie jednak goście skutecznie i szczęśliwie zaatakowali po bloku, a już chwilę później cieszyli się z wygranego meczu.

Huragan wygrał swój czwarty z siedmiu rozegranych meczów w sezonie, natomiast ostrołęcki Net zanotował drugą porażkę w siódmym meczu. Biało-czerwoni wciąż będą zajmować 4. miejsce w tabeli. Za tydzień ostrołęccy siatkarze zagrają na wyjeździe z najsłabszą drużyną ligi - Lesanem Halinów.

Net Ostrołęka - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3 (20:25, 23:25, 25:13, 23:25)

Net: Zdrojewski, Wojtkowski, Obuchowicz, Macyra, Zalewski, Guzewicz, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Tomczak, Piasta, Graczyk, Szwaradzki.