III liga: Nike nie przerywa zwycięskiej passy [ZDJĘCIA]

Siatkówka 27 lutego 2016 Komentarzy

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka imponują formą w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. W sobotnie popołudnie ostrołęczanki wygrały trzynasty mecz w sezonie, pokonując przed własną publicznością Spartę Grodzisk Mazowiecki.

Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego zajmują pierwsze miejsce w III lidze, były więc zdecydowanymi faworytkami starcia z niżej notowaną Spartą, plasującą się w okolicach środka tabeli. Potwierdzenie tej tezy znaleźliśmy już w pierwszej partii, od początku ostrołęczanki lepiej zagrywały, znalazły także moment na dobre obrony oraz wyprowadzanie skutecznych kontr. To wszystko złożyło się na systematycznie wzrastającą przewagę, sięgającą nawet 10 punktów (16:6). Do końca seta siatkarki Nike grały spokojnie, dzięki czemu dobrze zainaugurowały mecz - zwycięstwem w secie 25:15.

Po zmianie stron kibice byli świadkami bardzo ciekawej rozgrywki. W drugim secie siatkarki Sparty postanowiły sprawić psikusa gospodyniom i od początku zagrały bardzo walecznie i ambitnie, prowadząc 6:3. Ekipa gości na cel wzięła sobie libero Joannę Sobotkę, która musiała przyjmować sporo zagrywek. Sparta nadal prowadziła - 12:7 - lecz z czasem przewaga zaczęła topnieć i po kapitalnym bloku Klaudii Chełstowskiej zrobiło się 17:17. Bohaterką końcówki seta była Anna Mierzejewska, doświadczona środkowa od stanu 20:22 kapitalnie zagrywała, dzięki czemu ostrołęczanki wygrały 25:22.

Trzecia odsłona od początku do końca była pod panowaniem reprezentantek Ostrołęki. Już na początku prowadziły one 9:1, a taka przewaga była jeszcze powiększana w trakcie seta. Ten zakończył się wynikiem 25:14, a cały mecz Nike wygrało 3:0. Kolejne spotkanie przed własną publicznością już jutro o godz. 14.00 w sali ZSZ nr 1 - lider III ligi podejmie najsłabszą jej drużynę Olimp Mińsk Mazowiecki.

Nike Ostrołęka - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:15, 25:22, 25:14)