III liga: Nike przegrywa przed własną publicznością [ZDJĘCIA]

Siatkówka 10 marca 2013 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka przegrały z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w meczu III ligi, który rozegrany został dziś w Ostrołęce. Podopieczne Tomasza Pakieły walczyły bardzo ambitnie, lecz świetnie dysponowane rywalki nie dały im żadnych szans.

Od początku pierwszej i drugiej partii dominowały zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Szczególnie dobra była ich gra w polu zagrywki, mocne serwisy - niekiedy nawet z wyskoku - doprowadzały do tego, że gospodynie nie mogły wyprowadzić skutecznej akcji. Po dwóch setach mieliśmy wynik 0:2 a partie zakończyły się wynikami do 15 i 16 na korzyść NOSiRu.

W trzecim secie wydawało się, że Nike wraca do gry. Podopieczne Tomasza Pakieły wypracowały sobie przewagę, lecz po raz kolejny dało o sobie znać doskonałe przygotowanie ekipy gości. Siatkarki NOSiRu dobrze spisywały się w obronie, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Na dodatek wykorzystały piłkę meczową i zakończyły spotkanie wynikiem 0:3, wygrywając ostatnią partię do 22.

NOSiR to bezpośredni rywal Nike w walce o drugie miejsce w lidze. Porażka z tym rywalem może mieć kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o pozycję ostrołęckich siatkarek na zakończenie rozgrywek.

Mecz zgromadził w sali ZSZ nr 1 wielu kibiców. Ostrołęczanki dopingowane były nie tylko przez grupy młodzieżowe ale także m.in. przez dyrektora MZOSTIiT Roberta Juchniewicza i kapitana Energi Pekpolu Ostrołęka Macieja Krzywieckiego.

Nike Ostrołęka - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (15:25, 16:25, 22:25)