III liga: Trzy punkty Jantaru w pierwszej kolejce!

Piłka nożna 08 września 2013 Komentarzy

Jantar Ostrołęka pokonał DKS MOSiR Kętrzyn 3:2 w meczu pierwszej kolejki III ligi kobiet. Podopieczne Rafała Koska zagrały dobre zawody a na wyróżnienie zasługuje Klaudia Płoska, która strzeliła dwa gole.

Prowadzenie objęły jednak gospodynie sobotniego meczu, wykorzystując boiskowy chaos ze strony Jantaru. Ostrołęczanki opanowały jednak emocje i już w 24. minucie doprowadziły do wyrównania po bardzo ładnej akcji zakończonej pewnym strzałem Joanny Tomczak. Osiem minut później Jantarki już prowadziły - dośrodkowanie Aleksandry Galarskiej na bramkę zamieniła Klaudia Płoska i było 2:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie ostrołęczanki zaatakowały, lecz nie ustrzegły się błędu w obronie co wykorzystała napastniczka gospodyń i strzeliła bramkę wyrównującą. Gospodynie broniły remisu, ostrołęckie piłkarki atakowały lecz nie przynosiło to efektów bramkowych. Sytuacja zmieniła się w 65. minucie - kolejny świetny strzał Klaudii Płoskiej dał prowadzenie 3:2 dla Jantaru. Rezultat nie uległ już zmianie i Ostrołęka może cieszyć się z trzech punktów już w pierwszym oficjalnym meczu drużyny piłki nożnej kobiet.

DKS MOSiR Kętrzyn - Jantar Ostrołęka 2:3 (1:2)
bramki dla Jantaru: Klaudia Płoska 2, Joanna Tomczak.

JANTAR: Sandra Radek - Wiktoria Piersa, Marta Niźnik (75' Anna Wierzbowska), Natalia Zając, Beata Majewska, Aleksandra Galarska, Aleksandra Chodorek, Joanna Tomczak, Laura Świerszcz (70' Patrycja Koper), Klaudia Płoska, Milena Modzelewska (57' Milena Wąsiewicz).