IV liga: Miłe złego początki. Narew nie sprostała Drukarzowi

Piłka nożna 14 sierpnia 2021 24 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Drukarzem Warszawa 1:4 w meczu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej. Początek meczu był obiecujący, ale później do głosu doszli piłkarze ze stolicy.

Ten mecz dla ostrołęckiej Narwi zaczął się bardzo dobrze. W 9. minucie bardzo dobra akcja niebiesko-czerwonych została sfinalizowana celnym strzałem z 16. metra w wykonaniu Kamila Jastrzębskiego. Piłka wpadła do siatki i wydawało się, że to Narew będzie dyktować warunki w tym meczu: tym bardziej, że kolejne akcje również napawały optymizmem. Nie przełożyły się jednak na kolejne gole...

W 36. minucie Drukarz wyrównał - wymiana podań w środku pola, mocny strzał z dystansu i Kacper Stepnowski był zmuszony wyjmować piłkę z siatki. Warszawianom dodało to wiatru w żagle i jeszcze przed przerwą strzelili na 2:1 - tym razem piłkarze Narwi niefrasobliwie zachowali się przy wyrzucie piłki z autu przez przeciwników. Błyskawiczne prostopadłe podanie otworzyło Drukarzowi drogę do bramki. Tym sposobem na przerwę Narwianie schodzili z wynikiem niekorzystnym.

Po przerwie to gospodarze podwyższyli wynik. W 53. minucie podyktowany został rzut karny dla Drukarza za faul na szarżującym zawodniku w białej koszulce. Tak padła bramka na 3:1. To niestety nie był koniec, bo 10 minut później kolejny z graczy Drukarza znalazł się w dogodnej sytuacji i ustalił wynik spotkania.

Na pierwsze zwycięstwo w IV lidze przyjdzie jeszcze poczekać. Może za tydzień w starciu z Makowianką Maków Mazowiecki?

Drukarz Warszawa - Narew Ostrołęka 4:1 (2:1)

Bramki: Karbowiak, Żurawski, Paliński, Frączkiewicz - Jastrzębski

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Maciuszko, Dzbeński, Ochrimenko (46. Strzeżysz) – K. Drężek, Małkiewicz (76. Karwowski), Ziemak, Gałązka (46. Kraska) – Jastrzębski, Olesiński, Nakielski (46. Staszczuk (85. Kubeł)).

Pozostaje nam ciężko pracować, wyciągnąć wnioski. Nie uważam, że wszystko co robimy, jest złe. Spotykamy się z nową sytuacją, gdzie każdy przeciwnik wykorzystuje skrzętnie nasze błędy. Każdy nasz błąd najmniejszy kończy się utratą bramki

- powiedział trener Narwi Andrzej Sieradzki w rozmowie z klubowymi mediami.