"Jak ryba w wodzie", czyli UKS Piątka znów z medalami

Pływanie 25 października 2016 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wywalczyły cztery medale w pierwszej edycji zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka" na 25-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Marysia Murawska zdobyła dwa złote medale na dystansie: 100 m stylem dowolnym z czasem 59.70 i 100 m stylem motylkowym z czasem 1:05,70. W wyścigu "motylkiem" Murawska pobiła rekord życiowy i uzyskała najlepszy czas tego roku w rankingu europejskim w swojej kategorii wiekowej na tym dystansie. Murawska podczas zawodów w Warszawie zajęła pierwsze miejsce w roczniku 2003 zdobywając 1194 punkty.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12,93 i srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05.94. Reprezentantka UKS Piątka zajęła trzecie miejsce w roczniku 2004, zdobywając 879 punktów. Piątka popłynęła - nomen omen - w pięcioosobowym składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska, Maria Mikas i Martyna Werpachowska. W klasyfikacji drużynowej (na 73 kluby) Piątka zajęła ósme miejsce. Zawody rozegrano w sobotę 22 października.

Na koniec kolejna miła informacja: obecnie Maria Murawska przebywa na kilkudniowym obozie w Warszawie, przygotowującym pływaczkę do kwalifikacji Zawodów Krajów Europy Środkowej w Koszycach (Słowacja). Treningi prowadzone są na 50-metrowym basenie pod okiem jednego z najlepszych trenerów na Mazowszu Grzegorza Kircuna.

Ostatnie sukcesy pływaków i pływaczek z ostrołęckich klubów skłaniają do śmiałej tezy, że czują się oni w basenach "jak ryba w wodzie". Jeżeli jednak szkolenie dalej będzie tak postępować to być może zaktualizujemy powiedzenie i ryby czuć się będą w wodzie jak ostrołęccy pływacy? Czekamy na kolejne sukcesy.