Jak w sobotę, tak i w środę! Volley prowadził 2:0 i przegrał [ZDJĘCIA]

Siatkówka 13 grudnia 2023 4 Komentarze

SPS Volley Ostrołęka od porażki rozpoczął rundę rewanżową w II lidze. Wiceliderowi udało się urwać w Ostrołęce punkt, ale niedosyt pozostaje: bo znów ostrołęczanie prowadzili 2:0, a nie zdołali zejść z parkietu jako zwycięzcy.

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka znakomicie rozpoczęli spotkanie z Metrem, wygrywając pierwszego seta 25:21. W drugiej partii było jeszcze lepiej - w grze gospodarzy kleiło się niemal wszystko: od dobrego i szybkiego rozegrania, po świetnie stawiany blok. W efekcie wygrana 25:18 i kolejny już raz SPS był blisko wygranej za trzy punkty.

Ale znów się nie udało...

Od trzeciego seta lepiej spisywali się goście. Choć w partii numer trzy wygrali dopiero w końcówce (a w pewnym momencie SPS miał nawet 2 punkty przewagi), ale w czwartej partii byli już wyraźnie lepsi. Czekał nas tie-break, tak samo jak w meczu z Camperem Wyszków. Jak się okazało, z podobnym zakończeniem.

Piąty set zaczął się od walki punkt za punkt. Przy stanie 2:2 dwie kapitalne obrony Nurczyńskiego niewiele dały, bo ostatecznie piłka po ataku z lewego skrzydła wyszła w aut. Gra była niezwykle wyrównana, a każda akcja sporo ważyła - dużo od siebie dodawali kibice z żywiołowym dopingiem, skandując "Volley!" przed zagrywkami gospodarzy. Dobry atak Majkowskiego sprawił, że gospodarze prowadzili 7:6, ale zmiana stron następowała przy prowadzeniu Metra (7:8).

Przy stanie 9:10 SPS popisał się kapitalnym blokiem, który ożywił publikę. Po kolejnej akcji wszyscy krzyknęli "aut", lecz sędziowie z Olsztyna uznali, że piłka po ciasnym skosie wpadła w boisko. Ale po chwili znów był remis - 11:11.

Dwa kolejne punkty należały do Metra - 11:13 było po tym, jak zablokowany został Makar i wtedy o czas poprosił trener Arkadiusz Piasta. Po czasie Makar dostał szansę na rehabilitację i potężnie uderzył z lewego skrzydła (12:13). Niestety, później gospodarze zepsuli zagrywkę i piłki meczowe miała ekipa Metra. Następnie punkt dla Volleya i 13:14. Mocna zagrywka, wyblokowan atak i... pechowa obrona libero Volleya. 13:15 i w całym meczu 3:2 wygrali goście.

SPS Volley Ostrołęka - Metro Warszawa 2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 18:25, 13:15)