Jantarki na remis w ostatnich sparingach przed ligą

Piłka nożna 25 sierpnia 2013 Komentarzy

Piłkarki trzecioligowego Jantaru Ostrołęka zremisowały w Kadzidle ze Stomilem II Olsztyn 1:1 oraz z chłopcami z Kurpika Kadzidło rocznik 2000 3:3 w ostatnich test-meczach przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. W pierwszej kolejce ostrołęczanki pojadą 7 września na mecz do Kętrzyna.

Aleksandra Galarska (na pierwszym planie) zdobyła bramkę w meczu z ligowymi rywalkami z Olsztyna

Stomil II Olsztyn to ligowy rywal Jantaru, mecz w Kadzidle był więc cennym testem możliwości drużyn przed nadchodzącymi rozgrywkami. Lepiej spotkanie zaczęły ostrołęczanki, które osiągnęły przewagę i od 17. minuty prowadziły po golu Aleksandry Galarskiej. Niestety, w końcówce meczu Jantarki nie ustrzegły się błędów i Stomil wyrównał w 90. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, lecz gra drużyny mogła się podobać.

Po juniorsko-seniorskiej ekipie na plac gry wyszły młodziczki Jantaru z roczników 2000-2002, wspomagane przez kilka dziewcząt z rocznika 1999 by zmierzyć się z rówieśniczkami ze Stomilu. Lepsze okazały się zawodniczki z Warmii, pokonując ostrołęczanki 2:4. Warto dodać, że do przerwy mecz był bardzo wyrównany, po gwizdku na przerwę wynik był remisowy - 2:2. Dopiero w drugiej połowie piłkarki Stomilu osiągnęły przewagę, która pozwoliła im wygrać mecz.

Na koniec sparingowych potyczek na boisko wrócił pierwszy zespół Jantaru, by zagrać krótkie spotkanie z zawodnikami Kurpika Kadzidło z rocznika 2000. Czterdziestominutowy pojedynek zakończył się wynikiem 3:3, bramki dla Jantaru zdobywały Beata Majewska, Sandra Radek i Klaudia Płoska.

Jantar Ostrołęka - Stomil II Olsztyn 1:1 (1:0)
bramka: Aleksandra Galarska

JANTAR: Anita Domańska - Milena Wąsiewicz (68' Malwina Wielechowska), Beata Majewska, Natalia Zając (69' Aleksandra Karczewska), Klaudia Śnietka, Aleksandra Galarska, Joanna Tomczak, Aleksandra Chodorek, Laura Świerszcz, Klaudia Płoska, Marta Niźnik.

Jantar Ostrołęka 2000 - Stomil Olsztyn 2000 2:4 (2:2)
bramki: Aleksandra Karczewska, Martyna Zduńczyk

JANTAR: Natalia Perzan (bramkarz) oraz Marlena Olszewska, Natalia Mierzejewska, Julia Milewska, Martyna Zduńczyk, Julia Rzewnicka, Oliwia Piersa, Zuzanna Murach, Kinga Chrost, Marta Niźnik, Ania Wierzbowska, Aleksandra Karczewska, Malwina Wielechowska.

Jantar Ostrołęka - Kurpik Kadzidło 2000 3:3 (1:2)
bramki: Klaudia Płoska, Beata Majewska, Sandra Radek

JANTAR: Anita Domańska (bramkarz) oraz Klaudia Śnietka, Beata Majewska, Natalia Zając, Anna Wierzbowska, Milena Wąsiewicz, Aleksandra Chodorek, Milena Modzelewska, Aleksandra Karczewska, Aleksandra Galarska, Joanna Tomczak, Klaudia Płoska, Laura Świerszcz, Sandra Radek, Patrycja Koper, Malwina Wielechowska, Martyna Modzel.