Joanna Banach z brązem na Mistrzostwach Polski AZS

Lekkoatletyka 19 maja 2015 Komentarzy

16 i 17 maja w Łodzi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Akademickich Związków Sportowych. Bardzo dobry wynik w biegu na 400 metrów przez płotki uzyskała kurpiowska lekkoatletka Joanna Banach. Zajęła ona trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal.

To nie jedyny sukces młodej zawodniczki z Tatar (gm. Kadzidło). Joanna Banach wzięła także udział w międzynarodowym mityngu z cyklu "Europe Athletisme Promotion", który odbył się 3 maja we włoskiej Pavii. Reprezentantka regionu kurpiowskiego przywiozła z tej imprezy srebrny medal na swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Nasza zawodniczka minimalnie uległa tylko doświadczonej Meghan Beesley z Wielkiej Brytanii.

- Moje najbliższe plany to Akademickie Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną już w najbliższy piątek, także w Łodzi. Pobiegnę tam na dystansie 400 metrów, rywalizując z najlepszymi zawodniczkami z kraju - mówi Joanna Banach.

Przypomnijmy, że Joanna Banach do letnich startów przygotowywała się na zgrupowaniu kadry narodowej w Lloret de Mar. Wcześniej uczestniczyła także w zimowych obozach w Spale i Szczyrku, jak również startowała w mityngach halowych, poprawiając w nich swoje rekordy życiowe.