Juniorzy Pekpolu zakończyli rundę zasadniczą

Siatkówka 12 stycznia 2014 0 Komentarzy

Na piątym miejscu uplasowali się zawodnicy drużyny Pekpol Ostrołęka w siatkarskich rozgrywkach I ligi mazowieckiej juniorów. Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka odnieśli siedem zwycięstw i tyle samo razy schodzili z parkietu pokonani. Przed biało-czerwonymi faza play-off.

Na piątym miejscu uplasowali się zawodnicy drużyny Pekpol Ostrołęka w siatkarskich rozgrywkach I ligi mazowieckiej juniorów. Podopieczni Włodzimierza Nowaczyka odnieśli siedem zwycięstw i tyle samo razy schodzili z parkietu pokonani. Przed biało-czerwonymi faza play-off.

Siatkarze Pekpolu w czternastu meczach zgromadzili dwadzieścia jeden punktów, do czołowej "czwórki" ostrołęczanom zabrakło jedynie jednego punktu. Wyniki, osiągane przez juniorów Pekpolu są zadowalające, gdyż ich rywalami jest kilka klubów, należących do ścisłej czołówki nie tylko w województwie mazowieckim ale i w całym kraju.

Piąta lokata zagwarantowała Pekpolowi utrzymanie się w pierwszej lidze i rozpoczęcie walki w play-off od drugiej rundy. Pewni awansu do rozgrywek ogólnopolskich o mistrzostwo kraju są MKS MDK Warszawa (1. miejsce, 14 zwycięstw w 14 meczach) oraz Czarni Radom (2. miejsce, 11 zwycięstw w 14 meczach). Pozostałe drużyny jeszcze powalczą w play-off o prawo gry o mistrzostwo Polski. Do sześciu ekip pierwszoligowych dołączyły dwie drugoligowe - OSiR Żyrardów i KPS Siedlce. Przegrani z pierwszej rundy play-off, w której zmierzą się drugoligowcy a także Iskra Volley Zielona i Metro II Warszawa (dwie najsłabsze ekipy I ligi) zagrają w przyszłym sezonie w II lidze. Zwycięzcy w przyszłym sezonie zagrają w pierwszej lidze a do tego utworzą pary drugiej rundy play-off z Pekpolem Ostrołęka i Huraganem Wołomin. W trzeciej rundzie play-off na zwycięzców rundy drugiej czekają już kluby z Warszawy - Metro i MOS Wola. Drugą rundę play-off zaplanowano na terminy od 20 stycznia do 2 lutego, trzecia runda odbędzie się od 3 do 12 lutego.

Barwy ostrołęckiej drużyny reprezentują: Hubert Heronimek, Przemysław Grochocki, Paweł Damięcki, Łukasz Cichowski, Mateusz Pawłowski, Sebastian Wieczorek, Damian Kwiatkowski, Jakub Gaładyna, Patryk Brzostek, Paweł Murzyn, Hubert Sutnik.

Tabela rundy zasadniczej I ligi mazowieckiej juniorów:

1. MKS MDK Warszawa - 28 pkt;
2. Czarni Radom - 25 pkt;
3. Metro I Warszawa - 24 pkt;
4. MOS Wola Warszawa - 22 pkt;
5. Pekpol Ostrołęka - 21 pkt;
6. Huragan Wołomin - 17 pkt;
7. Metro II Warszawa - 16 pkt;
8. Iskra Volley Zielona - 15 pkt.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.