Kadetki Nike Ostrołęka w półfinale II ligi!

Siatkówka 14 grudnia 2013 Komentarzy

Kadetki Nike Ostrołęka w ubiegłą środę wywalczyły awans do półfinału rozgrywek II ligi mazowieckiej. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego przegrały na wyjeździe z Wrzosem Międzyborów 2:3, lecz okazały się lepsze w dwumeczu. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Nike 3:1.

Na mecz w Międzyborowie wybrała się spora grupa kibiców Nike, która głośnym dopingiem wspierała dziewczęta w walce o awans. Pierwszego seta wygrały gospodynie, choć przez prawie całą partię prowadzenie utrzymywały ostrołęczanki. W drugim secie wątpliwości już jednak nie było i Nike wygrało partię 17:25.

Dużo emocji przyniosła trzecia partia - gospodynie prowadziły praktycznie przez całego seta, nawet różnicą sześciu punktów. W końcówce świetnie zaprezentowały się jednak przyjezdne z Ostrołęki, doprowadzając do remisu po 22, chwilę później po kiwce Liszewskiej wyszły nawet na prowadzenie, którego nie oddały do końca - atak Serowieckiej dał prowadzenie w meczu 1:2 i awans do półfinału ligi.

Dwa kolejne sety wygrały miejscowe, trener Dariusz Werpachowski dał pograć zawodniczkom rezerwowym. Nie zmieniło to jednak faktu, że to ostrołęczanki w dwumeczu okazały się lepszym zespołem i przeszły do dalszej fazy gier.

Wrzos Międzyborów - Nike Ostrołęka 3:2 (25:23, 17:25, 23:25, 25:15, 15:11)

Dwumecz: 4 - 5
Awans: Nike Ostrołęka