Kolarskie Mistrzostwa Kurpi MTB w Kadzidle [WYNIKI, WIDEO, ZDJĘCIA]

Kolarstwo 16 kwietnia 2023 0 Komentarzy

W Kadzidle odbyły się Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie MTB. Wyścig odbył się pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego, który - jak na prawdziwego patrona przystało - osobiście dopingował kolarzy. Malownicza trasa w Kadzidle plus znakomici zawodnicy: to musiało się udać.

W kategorii mini 7-8 lat wygrał Leon Bednarek z Mrągowa, drugi był Leon Grochowski, a trzeci Szymon Kowalski z Barczewa. W kategorii 9-10 lat bezkonkurencyjny był Olaf Chrostek z Kadzidła, drugi był Dawid Waleńdziewski z Kadzidła, a trzeci Stanisław Piwko z Popowa.

Najlepszą zawodniczką w kategorii 7-8 lat była Agata Menzińska z Barczewa, a w kategorii 9-10 lat Iga Rawdanowicz z Ostródy.

WYNIKI 7-9 i 9-10 LAT (458,84 KB)

W kategorii żak-żaczka (11-12 lat) wygrał Jan Ostaszewski z Krakuli, przed Wiktorem Urbanem z Białegostoku i Adamem Pacem z Lelisa. Wśród dziewczynek w tej kategorii wygarła Wiktoria Bełbot z Giżycka, przed Anną Supińską z Prostek i Julią Czajkowską z Białegostoku.

Wśród młodziczek 13-14 lat zwyciężyła Maja Katesczenko z Prostek, przed Patrycją Żebrowską z Ostródy. Wśród juniorek młodszych 15-16 lat numerem jeden była Zuzanna Gruszewska z Mławy.

Kategoria FUN kobiety - tu najlepsza była Katarzyna Waleńdziewska z Kadzidła, przed Ewą Biedrzycką z Ostrołęki i Izabelą Domurad z Kadzidła. W kategorii HOBBY Elżbieta Zera z Kadzidła wyprzedziła Ewelinę Dzieńkowską z Olsztyna.

WYNIKI żak-żaczka, młodziczki i FUN (465,96 KB)

W kategorii młodzik 13-14 lat wygrał Miłosz Kuczyński z Prostek, przed Mikołajem Linowskim z Jędrychowa i Maksymilianem Orłowskim z Mrągowa. W kategorii FUN mężczyzn wygrał Rafał Wiraszka z Serocka, drugi był Jakub Zera z Kadzidła, a trzeci Igor Grzybicki z Lelisa.

WYNIKI młodzik i FUN mężczyzn (544,22 KB)

Wśród juniorów młodszych 15-16 lat wygrał Maksymilian Wierzbicki z Prostek, drugie miejsce trafiło do Miłosza Serowika z Dylewa, a trzecie do Patryka Okrągłego z Mrągowa.

Juniorzy 17-18 lat. W tej kategorii triumfował Julian Rogalski z Ostrołęki, drugi był Maciej Parzych z Mrągowa, a brąz trafił do Szymona Kobesa z Kolna.

Elita Kobiety - w tej kateogrii Nikola Gloniecka wyprzedziła Małgorzatę Jakubowską z Olsztyna i Paulinę Hryszko z Białegostoku.

W kategorii hobby mężczyzn wygrał Krystian Kalinowski z Białegostoku, przed Piotrem Wanatem z Olsztyna i Hardianem Gruszewskim z Mławy.

WYNIKI juniorów młodszych, juniorów, elita kobiety i hobby mężczyzn (585,44 KB)

W końcu najlepsi z najlepszych, ścisły top - elita mężczyźni, rywalizujący na dystansie 8 rund. Wygrał Mikołaj Szeliga z Suwałk, drugie miejsce trafiło do Pawła Oktoby, a trzecie do Mikołaja Damięckiego z Mrągowa.

WYNIKI elita mężczyzn (553,07 KB)

Odbyły się też wyścigi najmłodszych, w których każdy z małych kolarzy mógł czuć się zwycięzcą.